„Nedovedu si představit, že bych se nechal dotlačit nestandardními kroky k podpoře jiného projektu než sdružení CB Hokej 2013," říká však náměstek primátora Miroslav Joch, když komentuje poslední dění kolem zimního stadionu.

O ledovou plochu se ucházejí dvě sdružení, zmíněné CB Hokej 2013, reprezentované Radkem Bělohlavem, a potom Motor České Budějovice, které vede Jaroslav Brabec. Městská rada chtěla dát led zimního stadionu k dispozici sdružení CB Hokej 2013. Jenže se ozval odcházející HC Mountfield, který má platnou smlouvu na pronájem haly. A smlouvu zatím nechce zrušit. Okamžitě se objevily spekulace, že by se díky tomu mohl na stadion dostat Motor, i když původně u městské rady neuspěl. Zatím se ale podobné názory nepotvrdily.

Někteří skalní fanoušci však mají jasno. „Je to zlodějna, jasná sprosťárna, co se děje," říká ke krokům HC Mountfield Josef Studený, letitý hokejový fanda. „Stojím za Radkem Bělohlavem. Radši si rok počkám a pak budu chodit na jeho tým s nadějí pro budoucnost. Než aby tu byla jen farma Hradce, smeťák z odložených hráčů," dodává Josef Studený s poukazem na to, že extraligový tým z Budějovic zamířil do Hradce Králové a sdružení Motor České Budějovice chce odtamtud získat „volnou" prvoligovou licenci.

Kdo se nakonec objeví na ledě Budvar arény, ukážou následující týdny. Město ale může plochu začít i opravovat…