Piráti při zasedání neuspěli s návrhem zařadit na program jednání zastupitelů zvláštní bod, který by se týkal právě budoucnosti sportovní haly. Piráti chtěli pověřit primátora města Jiřího Svobodu, aby nekonal další administrativní kroky v této veřejné zakázce. Jiří Svoboda ale slíbil vytvoření pracovní skupiny, která by se dalším osudem sportovního stánku zabývala.

Jednání u kulatého stolu, které se uskutečnilo minulý týden, potvrdilo, že proti konání místního referenda není v zásadě žádná ze stran zastupitelstva.

Záměr koalice vybudovat na Dlouhé louce multifunkční centrum za téměř 700 milionů kritizují právě piráti a také ODS.

O konání referenda v Budějovicích by mohlo rozhodnout zastupitelstvo nebo petice s minimálně 7,5 tisíci podpisy. Aby bylo platné, musí hlasovat alespoň 35 % voličů. Zastupitelstvo se musí rozhodnutím řídit, pokud pro něj hlasuje nadpoloviční většina zúčastněných a zároveň to musí být alespoň 25 % oprávněných voličů.

Dvě palubovky místo jedné, to je klíčová přednost projektu nové sportovní haly. Obě budou zcela samostatné i s hledištěm. Vizualizace a model:
K osudu haly chtějí vypsat referendum

Kritici záměru stavby se snaží akci zvrátit, třebaže město již rozhodlo o demolici starého sportovního stánku a stavbě moderní multifunkční dvojhaly na stejném místě a nyní hledá dodavatele stavby.

Poukazují na vysokou cenu, zbytečnou víceúčelovost objektu či naopak nedostatečné ohledy na potřeby všech sportovních klubů. I proto svolali zastupitelé za ODS a Pirátskou stranu jednání s ostatními stranami v zastupitelstvu.

„V principu nejsem proti konání referenda, jsem ale přesvědčen, že nic nepřinese. Pochybuji, že svůj názor přijde vyslovit třicet pět procent voličů nutných k tomu, aby bylo hlasování platné,“ zmínil primátor Jiří Svoboda.

Sám je přesvědčen, že město si zaslouží stavbu nové haly. „Nebráníme se diskusi, zda a kde lze na stavbě ušetřit, nechceme novou halu ale úplně odepsat nebo postavit polovičatě,“ dodal.

Ilustrační foto.
Hala dostala další šanci