Papírová válka se zřejmě 
o zmiňovanou silnici povede ještě roky. Její odpůrci jsou připraveni žalovat město a dotáhnout spor třeba až k Nejvyššímu správnímu soudu. Při veřejném projednávání záměru stavby tento týden dokonce podali námitku na podjatost úředníků českobudějovického magistrátu a krajského úřadu. „Mají rozhodovat 
o silnici, kterou si přeje postavit jejich zaměstnavatel," vysvětlila Marie Paukejová, proč se odpůrcům stavby nelíbí, že by důležitá razítka na stavební povolení měli rozdávat úředníci sedící v Budějovicích.

Poukázala přitom i na přítomnost hned dvou náměstků primátora na veřejném projednávání záměru. „To nebývá standardní," zmínila Paukejová a dodala, že podle jejího názoru chce radnice protlačit stavbu za každou cenu. Také nevěří ujišťování radnice, že silnice nebude pokračovat dál do Litvínovic k letišti. „Přece by s námi tak nebojovali kvůli 660 metrům silnice," myslí si Paukejová. Hlavní důvod odporu obyvatel sídliště je obava 
o zdraví. „Není vůbec ochráněno zdraví obyvatel sídliště a zruší se nám pohoda bydlení," říká k plánům na silnici Paukejová. Námitek bylo ve středu na radnici podáno 32 stran.

Podle náměstka primátora Miroslava Jocha je ale otázkou, kolik lidí na sídlišti stavbu chce a kolik ji nechce. „Všichni říkají, jak je dopravní situace ve městě kritická, ale nikdo nechce pomoci, když se ho to může týkat," zdůraznil také Joch. Kratší cesta mezi sídlišti by totiž podle radnice dopravě v Husově třídě a třeba v ulici Oskara Nedbala měla pomoci.

Zastavěná pole

Joch zároveň pro Deník uvedl, že obávaný tranzit k letišti není moc reálný, protože do polí, kudy by měla vést silnice do Litvínovic, už je vpuštěna zástavba obytných domů. „Tam může vzniknout pouze místní obslužná komunikace mezi domy. Bohužel tam někdo pustil zástavbu dřív než silnici," uvedl Joch.

Silnice z Máje na Vltavu by se mohla začít stavět příští rok. Pokud potrvají soudní spory, může být projekt zcela zastaven, nebo se přinejmenším zdrží o několik let.