Čokoláda bude vonět až do neděle v českobudějovickém IGY Centru, koná se tu čokoládový festival. Jeho součástí je například výstava historie čokolády, zájemci si budou moci vytvořit vlastní čokoládové pralinky nebo další výrobky, ochutnat čokoládové bonbony, dozvědět se více o vaření s čokoládou nebo si čokoládu koupit. V sobotu bude otevřeno od 10 do 19 a v neděli od 10 do 17 h.

Velikonoční jarmark pořádá v sobotu od 10 do 15 h waldorfská mateřská škola v Rudolfově, Hornická 40 (konečná MHD č. 21, kostel). „Přijďte si vyrobit pomlázku, ozdobit vajíčka, zasadit oseníčko či jen načerpat inspiraci u stánků s výrobky dětí, rodičů a přátel školy," zní pozvánka od pořadatelů.

Děti se mohou pobavit na maškarním karnevalu v sobotu od 15 h v Kulturním domě ve Strážkovicích.

Další dětský maškarní karneval se odehraje v sobotu od 14 h v hosínském společenském sále. Děti čekají různé hry a soutěže, ale také sladké odměny.

Kulturní program nabídne nejen místním Restaurace pod Ločenickým vrchem. Všichni fanoušci rocku jsou zváni na „rockovej večer", který se uskuteční v sobotu od 20 h. Vystoupí DEEP PURPLE South Bohemia Revival a od 22 h se bude pokračovat rockotékou.

Velikonoční atmosférou ožije v neděli od 10 do 15 h Farská louka v Rudolfově. Konat se tu bude řemeslný velikonoční trh s ukázkami ručních řemeslných prací, připraveny jsou tvořivé dílny pro děti, v Hornickém muzeu vystoupí od 14.30 h Divadlo Viďadlo. Těšit se samozřejmě můžete na dobré jídlo a pití. Akci pořádá Spolek Rudolfovský UM.

Otužilci jsou zváni v neděli od 11 h k českobudějovickému Malému jezu k prvnímu jarnímu koupání. A nebude to ponor ledajaký. Komu se podaří udělat alespoň dvě tempa, „vyplave" pro stacionář Bazalka finanční částku od sponzorů. Součástí akce bude také recesistický plavecký závod otužilců. Takže už jen ručníky a plavky s sebou.