V sobotu bude podle Josefa Slavíka z budějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu převážně zataženo, místy občasné sněžení. Postupně večer a v noci na neděli srážky zasáhnou většinu území kraje. Nejvyšší denní teploty se očekávají -2 až 1 °C, na horách -3 až 0 °C. Vát bude slabý severní až severovýchodní vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

"V neděli lze očekávat na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na -1 až -5 °C, nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C. Ze soboty na neděli na celém území očekáváme nový sníh kolem 5 cm, na východě kraje a zejména v Novohradských horách 10 až 15 cm nového sněhu," uvedl Josef Slavík.

V pondělí může příděl sněhu pokračovat. Mrazivé počasí ale zůstane po celý příští týden. Denní teploty se nepřehoupnou přes nulu a noci budou vyloženě mrazivé. Teploty budou klesat až k minus patnácti stupňům Celsia.

Podle výstrahy meteorologů mohou vznikat komplikace v dopravě, a tudíž i v zásobování. V případě mokrého sněhu se může opakovat situace z úterý, kdy se lámaly stromy, v důsledku pádů stromů vznikaly poruchy v dodávkách elektrické energie, nejezdily vlaky… Proto je důležité mít při cestování zimní výbavu. Zimní pneumatiky s odpovídající výškou vzorku by měly být samozřejmostí. Při cestách do hor i sněhové řetězy.