VE STRAŠIDELNOU se promění v sobotu od 14 do 18 hodin ZOO v Hluboké nad Vltavou. Na příchozí bude kromě čarodějnic a čarovné stezky čekat vystoupení hudební skupiny s Pepou Maxou, každý si rovněž bude moci vyrobit svoje malé strašidlo. Na památku si zdarma odnesete originální fotografii od profesionálů, kteří budou mít připravený stánek Fotolab.cz s tematickým ateliérem. Připravena bude i přednáška pro děti na téma Podmořské příšerky, kterou si nachystala fotografka a bioložka Martina Karásková. Akci završí lampionový průvod. Do zoo vás zdarma sveze speciálně vyzdobený Halloweenský strašidelný autobus. Ze zastávky Nádraží v Českých Budějovicích bude v sobotu vyjíždět každou celou hodinu (mezi 13. 16. hodinou). Cestující přistoupí v zastávkách Senovážné náměstí pošta, Poliklinika Sever, U Zelené ratolesti, Výstaviště, U Parku, U Výměníku, Otavská a U Hvízdala. Zpět ze zastávky ZOO Ohrada bude autobus odjíždět v 15.30, 17, 18 a 19 h.

POVÍDÁNÍ o původních keřích jihočeské krajiny v době nedávno minulé a také o starých ovocných odrůdách se uskuteční v sobotu v rámci trhu U Vrby v Českých Budějovicích od 10.15 h (Riegrova ulice č. 51). Chybět nebude ochutnávka jablek a poradenství zdarma. Od 10.15 h mohou zájemci v přednáškové místnosti okoštovat staré odrůdy jablek, poslechnout si o různorodosti starých odrůd a prospěšnosti původních keřů. „Bude možné probrat, jaká odrůda či původní keř by se hodily pro konkrétní podmínky, nebo se poradit o problémech," říká jeden z pořadatelů Zdeněk Buzek, pěstitel ovocných stromků a nadšenec do starých odrůd. Promítat se budou i obrázky a po celý den bude možné přijít pro radu či zakoupit staré odrůdy jabloní a původní keře. Více k oběma tématům lze najít i na internetu na adresách: www.tradicniodrudy.cz a www.puvodnikere.cz.

NAKOUPIT si můžete v sobotu na farmářsko-řemeslném trhu U Vrby ve dvoře českobudějovické Riegrovy ulice č. 51. Koná se od 7 do 12 h, a pokud s sebou vezmete děti, tak se zabaví se v tvůrčí dílně nebo při pohádce.

OBLÍBENÉ podzimní trhy Hobby podzim začaly na českobudějovickém výstavišti včera a potrvají do neděle. Co nabízejí? Inspiraci a nápady pro zahrádkáře, chovatele, kutily i stavebníky, bezplatné poradny a mnoho dalšího. Dnes a zítra bude otevřeno od 9 do 18 h, v neděli od 9 do 17 h.

Na TRASU Včelenského cyklokrosu vyjedou v sobotu na odrážedlech, cyklokrosových i horských kolech děti i dospělí. Registrace začíná v areálu SK Včelná v poledne, dětský závod ve 13 a klání kadetů, juniorů, mužů a žen ve 14.30 h.

TŘI ŽIVÉ ŽELVY, ale i originální artefakty z Indonésie můžete do soboty obdivovat v jídelním koutu budějovického IGY Centra. A to v rámci výstavy, která upozorňuje na hrozbu vyhynutí sladkovodních a mořských želv. Denně od 9 h začíná krmení želv.