V Borovanech v areálu kláštera se bude po oba víkendové dny vše točit kolem borůvek, uskuteční se tu oblíbená gastronomickokulturní akce Borůvkobraní. Těšit se můžete například na borůvkový a řemeslný jarmark, soutěž jedlíků nazvanou O krále borůvkových knedlíků, ochutnat budete moci borůvky ve všech možných podobách koláče, ale i pivo nebo likér, rady o pěstování borůvek se dozvíte od zahradníka Pavla Chlouby. Vše doplní bohatý kulturní program. Podrobné informace najdou zájemci na www.boruvkobrani.cz.

Společné setkání rodáků se bude v sobotu konat v Rychnově u Nových Hradů, a to pro historicky farní ves Rychnov u Nových Hradů a vsi přifařené, Kamennou, Konratice a Kondrač. Němečtí rodáci přijedou v 9.30 h, mše svatá začne v kostele sv. Jiljí v 10 h. Účastníci se také seznámí s projektem nazvaným Hřbitovy zaniklého pohraničí a prohlédnou si Muzeum vysídlených obcí Novohradska v Kamenné.

V Muzeu Novohradských hor Sýpce v Horní Stropnici se mohou děti zabavit vždy o prázdninových sobotách. Zítra v 10 h začne tvůrčí dílna s modelováním, v 16 h pohádka Kouzelná píšťalka a labutí panna.

Bleší trh můžete navštívit zítra od 6 do 11 h na budějovickém výstavišti v pavilonu B4. Nabízí poklady z půd a truhel našich babiček a spoustu dalších rozmanitých věcí.