František Kouba, ředitel Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj, přiblížil situaci z 30. července, k níž došlo v jedné z píseckých provozoven stravovacích služeb. Tady veterináři zabavili 110 kilogramů masa. „Za nehygienických podmínek zde bylo manipulovalo s masem, které bylo navíc už z roku dva tisíce šestnáct. Bylo to maso prošlé, špatně značené a neznámého původu,“ přiblížil.

Dodal, že co se týče prohřešků v provozovnách stravovacích zařízení na Strakonicku a Českokrumlovsku, jednalo se o špatné hygienické podmínky, kdy v provozovnách chyběla například mýdla, ručníky.

Kromě restaurací se jihočeští veterináři zaměřili v uplynulých týdnech také na přepravu masa. Spolupracovali při tom s celním úřadem a Policií České republiky. „Celníci a policisté jsou vyškoleni z titulu veterinární péče v tom smyslu, že pokud narazí na problém, který by se týkal veterinární správy, tak nás vždycky přizvou ke kontrole vozidla na cestě,“ vysvětlil František Kouba. V době od 1. června do 31. července provedli devět kontrol přepravy potravin živočišného původu.

Na hříšníky narazili na Táborsku, Písecku, Prachaticku a Českokrumlovsku. Největší problémy mají podle Františka Kouby s dodržováním adekvátních způsobů přepravy.

„Při přepravě narážíme na problémy týkající se jak teplotních režimů, tak potravin, které jsou neidentifikovatelného, neznámého původu,“ uvedl ředitel jihočeské krajské veterinární správy. „V červenci jsme na Táborsku zastavili zastavili auto bez chladicího zařízení, v němž bylo přepravováno dvě stě čtyřicet kilogramů mletého masa a masných výrobků,“ popsal František Kouba případ s tím, že maso putovalo na dětský tábor.

Doplnil, že z těchto zásilek bylo předáno k neškodnému odstranění asanačním ústavem celkem 0,251 tuny živočišných produktů. O začátku roku do konce července se jednalo o 19 zásilek živočišných produktů o hmotnosti 1,49 tuny, které byly předány k neškodnému odstranění asanačním ústavem.