Na kandidátce budou podle Juraje Thomy všichni současní zastupitelé, zástupci partnerského hnutí Jihočeši 2012 a řada nezávislých osobností. Cílem hnutí je opět vrátit radnici občanům, modernizovat dopravu, zkvalitnit péči o veřejný prostor a nezapomínat na nejmladší a nejstarší generaci Budějovičáků.

„Nejenže současná koalice ve složení ANO-ČSSD-ODS-KDU-ČSL nedokázala plnit ani vlastní sliby, ale navíc po-topila i spoustu námi připravených projektů, v nichž stačilo pokračovat. Poslední roky jsme svědky stagnace města, které se nerozvíjí, protože současná koalice se soustředí především na rozdělování funkcí těm, kdo jsou ochotni ji udržet u moci. Jako nejsilnější opoziční hnutí jsme připraveni město opět rozhýbat a posunout vpřed,“ uvedl lídr kandidátky Občanů pro Budějovice Juraj Thoma.

„Náš volební program pro letošní komunální volby je pokračováním a rozvíjením vizí, s nimiž jsme naše hnutí v roce 2010 zakládali a které jsme uplatňovali za našeho působení v čele radnice i v opozici,“ dodává předseda hnutí Ivo Moravec, dvojka na kandidátce. Na kandidátce je také 14 nových osobností, kromě jiných podnikatelé Martin Pražák a Petr Klika, architekt ze sdružení CBArchitektura Mirek Vodák, Lukáš Bajt ze sdružení CykloBudějovice, poslanec František Vácha, senátor Jiří Šesták, sportovci Vojtěch Zach a Jan Novotný, podporovat ji bude světoznámý vědec Julius Lukeš.