Když před několika týdny začala sloužit prodejna Albert na českobudějovické Strakonické ulici v nové podobě, obchody v nové nákupní zóně kolem Albertu ještě zely prázdnotou. Teď se pomalu začínají obchody plnit zbožím a probíhají také finální úpravy východní části parkoviště.

Nad vstupy do jednotlivých prodejen už visí třeba logo řetězce Action. Podle informací Deníku se chystá do nového budějovického nákupního parku společnost Superzoo, která má otevřít v nákupním parku už pátou prodejnu ve městě. Dalším z obchodů bude dm drogerie markt. Podle Jiřího Peroutky, manažera komunikace dm, je předpokládané datum otevření 30. listopadu 2023.

Svatomartinské víno nabídnou zákazníkům také v českobudějovické Vinotéce Na Cestě. Výběr je tady ale širší.
Svatomartinské víno se začne prodávat v sobotu jedenáctého v jedenáct

Prodejna známého drogistického řetězce v Strakonické ulici bude otevřena namísto prodejny, která se nachází v Sokolské ulici na malém náměstí na sídlišti Šumava. U té se plánuje uzavření. „V Českých Budějovicích je aktuálně šest prodejen dm drogerie markt a jedna prodejna je také v Hrdějovicích,“ doplnil Jiří Peroutka.

Na jedné z prodejen v Retail parku Strakonická už visí i plakát obchodu Traficon.

Na Strakonické vznikl nový nákupní park z větší části na někdejším velkém parkovišti u hypermarketu Albert. I přestavba samotného hypermarketu souvisí s novou podobou lokality. Naposledy měl starý Albert otevřeno letos před Velikonocemi. Pak začalo bourání, které znamenalo nejprve likvidaci restaurace v jižní části objektu, pak už bourací stroje odhalily železobetonovou kostru obchodu, který postupně získal novou podobu.

V nákupním parku na Strakonické brzy otevřou po Albertu i menší obchody.V nákupním parku na Strakonické brzy otevřou po Albertu i menší obchody.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Strakonická ulice je součástí tahu I/3 z Prahy k rakouské hranici i významnou spojnicí centra města a sídlišť na levém břehu Vltavy.