Radě města představil Ateliér 8000 svůj návrh nového využití prostoru mezi Staroměstským hřbitovem a obchodním centrem IGY. „Řeší v souladu s územním plánem území, kde je dnes Družba, Holiday club a pozemky, které patří pozemkovému fondu a kde kdysi měly být garáže, které ale nevznikly. Měl by navázat na IGY, měla by být přiměřeně zastoupena zábavní sféra i bytové funkce,“ uvedla k projektu, který nyní hledá investora, náměstkyně primátora Ivana Popelová.


O novém objektu, který by mohl mostek nebo spojovací tunel spojit přes Pražskou třídu přímo s dnešním IGY psal před časem jako první Deník. Dnes plány dostoupily do fáze územní studie. Včera byla veřejnosti představena v IGY.


„Nechceme, aby objekt postihly takové vášně jako Černého pelikána,“ řekla Popelová a dodala, že nyní chtějí autoři studie hovořit o plánech s veřejností.
Současná komunikační propojení a zeleň by měly být zachovány a od Staroměstského hřbitova by se měla postupně zvedat ozelenělá střecha. Objekt by mohl dosáhnout přibližně do výše tří pater.


Pozemky v lokalitě patří například Spotřebnímu družstvu Jednota České Budějovice. „O záměru jednáme. Chceme být součástí projektu a nějakým způsobem se chceme účastnit jako spoluinvestor. Koncept obchodního domu Družba postupně ztrácí konkurenceschopnost,“ zmínil Jaroslav Froulík, ředitel Jednoty, která provozuje i supermarket Terno nebo prodejny Trefa.