Kvalitnější zvuk, vyšší jas, pohodlnější sedadla a o sál navíc nabízí nové multikino CineStar, které otevřelo spolu s novým obchodním centrem IGY 3. listopadu v původním nákupním centru.

Svatava Kopečková, generální manažerka v nové pobočce, je spokojená. „Divákům se jiné a netradiční prostředí líbí, oceňují velkoryse pojaté foyer, kde je dostatek místa, líbí se výtvarné pojetí a také technické vybavení promítací kabiny,“ myslí si. Budějčáci si mohou od listopadu vybírat mezi modernějším multikinem, s devíti sály, technologií Dolby Atmos pro prostorový zvuk, stereoskopickou projekcí pro čtyřikrát vyšší jas, 1 312 sedadly, z nichž některé slibují pohodlnější usazení, a dobře známými osmi sály s kapacitou pro 1 440 lidí ve Čtyřech Dvorech.

Kam zajít na film? Račte si vybrat
V novém CineStaru v IGY si můžete připlatit 30 Kč za technologii Dolby Atmos umožňující lepší zvuk při promítání a 30 Kč za pohodlnější VIP sedačky. Novinkou je zde také stereoskopická projekce. Do devíti sálů s nových tyrkysovým nebo růžovým designem se vejde 1312 návštěvníků. Otevřený je od 3. listopadu.
Původní CineStar ve Čtyřech Dvorech,který je v Českých Budějovicích už sedmnáctým rokem, nabízí osm sálů pro 1440 lidí.

Podle Jany Soulkové, generální manažerky multikina ve Čtyřech Dvorech si kina nijak nekonkurují. „Jsme výborní kolegové, doplňujeme se pod jednou značkou,“ ujišťuje. Svatava Kopečková souhlasí. „Zatím se neodlišujeme příliš programově, ale je vidět, že původní multikino má svůj okruh diváků, kteří ho neopustili, což je dobře,“ dodává.

Premiéry i akce jako Dámská jízda či dětské neděle se konají v obou pobočkách, program k doprovodným akcím si Čtyři Dvory připravují sami. „Začínáme v jinou hodinu, abychom se odlišili,“ říká Jana Soulková. Delegace k novým snímkům se konaly zatím pouze v IGY. Podle Svatavy Kopečkové to tak bude i nadále.

Zatímco v listopadu a v prosinci přišlo do IGY 22 008 a 28 370 lidí, Čtyřem Dvorům zůstalo věrných 18 067 a 22 885 diváků. „Návštěvníci se tedy rozdělili a navíc přišli noví,“ hodnotí Svatava Kopečková. Po novém roce do dnes navštívilo multiplex ve Čtyřech Dvorech 14 760 lidí, nejvíce z nich přišlo na Troškovy Čertoviny, na Jumanji: Vítejte v džungli a na Špindl.

Jan Bradáč, výkonný ředitel řetězce CineStar, uvedl, že dvě multikina poslouží divácké pohodlnosti. „Většina diváků by chodila do kina častěji, kdyby ho měla blíž,“ myslí si.