„Pětikilometrová stezka bude v provozu v hlavní sezoně od 20. června do 30. září,"uvedla mluvčí parku Jana Zvettlerová."Kopíruje zimní lyžařskou trasu mezi Kvildou a Horskou Kvildou a pěší turisté cestu naleznou pomocí dřevěných ukazatelů,“ dodala Jana Zvettlerová.

Turisté stezku, která vznikla před několika týdny,vítají. „Je to skvělé, protože už nemusíme mezi Kvildami chodit po asfaltové silnici, kde jezdí auta,“ libuje si Pavel Sosna (43) z Českých Budějovic, který na Kvildu pravidelně jezdívá s rodinou.

„Je to pěkná túra, která vede po pláních a kolem slatě. Tuhle cestu dobře známe ze zimy, když tudy jezdíme na běžkách,“ doplnil Pavel Sosna.

„Na komunikaci mezi Kvildami je velmi rušný provoz a nová stezka jezárukou dostatečné bezpečnosti chodců,“ zdůraznil starosta Kvildy Václav Vostradovský. „Stezka vznikla díky spolupráci obou obcí a Správy parku a je to poprvé, kdy jsme po jednání se Správou za velmi krátkou dobu realizovali navržený projekt,“ dodal starosta.

„V místech nové stezky, které jsou podmáčené, jsme zpevnili povrch pomocí poválek,“ řekl Václav Hřebek, vedoucí územního pracoviště Správy parku Borová Lada. „Investice do úpravy je kolem 50 tisíc korun,“ doplnil.

„Doufáme, že v příštích letech se podaří obě obce propojit také stezkou pro cyklisty a handicapované návštěvníky,“ dodává starostka Horské Kvildy Simona Hnátková.