Nový areál bude sloužit především místnímu klubu neplachovských fotbalistů či sboru dobrovolných hasičů pro nácvik jejich zásahů. Na své si zde ale přijdou i obyvatelé odsud i z okolí, mládež i nejmenší děti.

Podle starosty obce Luboše Zasadila je nové hřiště určené především veřejnosti. „Chtěli jsme podpořit sport našich dětí a mládeže, ale také vytvořit prostor pro udržování spolků, tradic a setkávání vůbec,“ vysvětlil starosta Luboš Zasadil. Podobné místo podle něj doteď spíše chybělo.

Na výstavbu celého areálu přispěla taktéž Nadace ČEZ, která do stavby i úpravy hřiště a jeho vybavení investovala téměř jeden milion korun. Podle ředitelky nadace Michaely Zikové věnovala společnost obci finance, aby podpořila její další růst. „Místní si nové hřiště rozhodně zaslouží. Fotbalisté, ať už nejmladší či nejstarší, postrádali pořádné zázemí, divákům chybělo u zápasů lepší osvětlení a podobně,“ vyjmenovala ředitelka Michaela Ziková.

Nový prostor oslavili sportovci turnajem fotbalových legend Neplachova s hráči z okolí. V druhé části programu se pak místní tým utkal s klubem SK Dynamo 35, v němž mimo jiné hrají dřívější prvoligový fotbalisté.

Celý areál bude nyní volně přístupný zájemcům i veřejnosti, a to každý den bez omezení.