Kdy a kam 
oděvy nositOblečení zabalené ideálně do igelitových pytlů můžete nosit do sídla Českého červeného kříže na Husově třídě v Č. Budějovicích, 
a to každý pracovní den od 7 minimálně do 16 hodin.

Využijí tady oblečení různých velikostí, nejlépe oděvy pro běžné denní nošení. Např. společenské šaty nejsou příliš vhodné.

Při vykládce oděvů lze zastavit autem před sídlem ČČK.

Za poslední dobu se v sídle ČČK na českobudějovické Husově třídě sešlo jen deset pytlů oděvů. Podle ředitelky Úřadu OS ČČK v Českých Budějovicích Hany Vacovské tak reálně hrozí, že se nedostane na všechny lidi v hmotné nouzi, kteří do Červeného kříže s potvrzením od úřadu práce pro oděvy chodí.

„Těchto potřebných lidí přitom neustále přibývá. Ročně máme kolem tisíce klientů, každý má nárok třeba na dva zimní kabáty nebo dva páry obuvi," poznamenala Hana Vacovská.

Za snížením množství oblečení, které lidé takto darují potřebným, podle ní stojí hlavně rozšíření kontejnerů na textil. „Je logické, že lidé se obnošeného oblečení zbavují tou nejpohodlnější cestou, a než by oděvy balili do pytlů a vezli k nám, raději je vyhodí do kontejneru. Jenže z těchto kontejnerů žádné oděvy pro potřeby Českého červeného kříže nedostáváme," vysvětlila Hana Vacovská.

Dostatečná zásoba oblečení v ošacovacím středisku je přitom pro pracovníky ČČK důležitá nejen proto, aby zvládli odít všechny zájemce o tuto formu pomoci.

„Asi třetinu oděvů, které takto dostáváme, dále prodáváme za symbolické ceny. Tím získáváme prostředky na zajištění dalších forem pomoci jiným lidem, případně na symbolickou odměnu pro dobrovolnice, které u nás oblečení třídí, perou a nabízejí k prodeji," doplnila Hana Vacovská.