Víkendový Mezinárodní den památek ukázal, že mají stále hodně příznivců.

Na budějovickém Senovážném náměstí se třeba usadili i členové Císařského regimentu, příznivci vojenské historie. Ve dvoře domu, který patříval rodině Ferusů, a dnes je sídlem jihočeských památkářů, rozbili malé ležení, jež připomnělo třicetiletou válku.

Akci nazvanou Obléhání Budějovic 1619 zahájily výstřely z mušket, které ukázaly, jaký rachot provázel ozbrojené střety dávného konfliktu. Zavoněla zde ale i vojenská kuchyně. V kotlících nad ohněm se připravovaly dobové pokrmy. Monika Konrádová z Císařského regimentu míchala s dalšími kuchařkami vinnou kaši a šoulet. „Vinná kaše je přímo podle dobového receptu,“ zmínila Monika Konrádová a připojila, že šoulet – hrách a kroupy na špeku, byl tak obyčejným jídlem, že ani není přesněji popsán.

„Do receptů se zapisovaly jen nóbl věci,“ vysvětlila s úsměvem Monika Konrádová. K vinné kaši dodala, že místo vody se používalo víno, protože voda se ne vždy dala sehnat nezávadná. „Úplavice zkosila víc lidí než bitvy,“ připomněla k hygienickým poměrům členka regimentu, jehož členové se rekrutují z Tábora, Budějovic a dalších míst. Příchozí si mohli u památkářů prohlédnout i expozici ke třicetileté válce, svézt se na koni nebo se pokochat renesančními tanci.