Pomáhají v oblastech postižených přírodními katastrofami, se vzděláním nebo třeba v sociální péči. Dobrovolníci a pracovníci organizace ADRA, jejichž činnost až do 26. března 2023 ukazují na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích velkoformátové fotografie.

"Srdečně zveme veřejnost na putovní výstavu u příležitosti třicátého výročí založení české pobočky ADRA. Na fotografiích známých i neznámých fotografů se ohlížíme za historií naší pomoci. Návštěvníci se budou moci seznámit s šesti oblastmi, ve kterých jsme pomáhali a pomáháme dosud, od humanitární pomoci, přes vzdělávání až po dobrovolnictví. Součástí jsou také příběhy a citace příjemců pomoci, jejichž životů se organizace ADRA v posledních třiceti letech dotkla," uvedla za organizátory Iva Kyselová.

"Výstava byla zahájena v dubnu 2022 v Praze, odkud putuje do dalších jedenácti měst v Čechách, na Moravě i ve Slezsku a na přelomu února a března je k vidění právě na malebné náměstí metropole jižních Čech. Těšíme se na vaši návštěvu," dodala za tým ADRA České Budějovice Iva Kyselová.