Václav Žižka, jenž stojí v čele dobrovolných hasičů v Jihočeském kraji, vysvětlil, že nešlo o klasickou soutěž v požárním útoku. "Nejde o sportovní soutěž, hasiči tady mají stejné podmínky jako u skutečných zásahů," poznamenal Václav Žižka s tím, že vodu, která pak proudila do hadic mířících na připravené terče, čerpali soutěžící přímo z řeky. Navíc museli mít na sobě oblečení, s nímž vyjíždějí k ostrým zásahům.

Soutěžní družstva se rozdělila do tří kategorií podle typů stříkaček, jaké příslušný sbor dobrovolných hasičů vlastní. Třináct družstev tak změřilo své síly v soutěži se stříkačkami "dvanáctkami", osm týmů zápolilo s "osmičkami" a čtyři družstva přijela na soutěž s novější technikou, pro níž pořadatelé vyčlenili zvláštní kategorii.

Při sobotní soutěži o sošku sv. Floriána si hasiči připomněli letošní 150. výročí založení prvního českého sboru dobrovolných hasičů ve Velvarech a zároveň 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Českých Budějovicích. Jubileum budějovického sboru připomene výstava, kterou budou moci zájemci zhlédnout od 2. do 10. května ve výstavní síni českobudějovické radnice.

Výsledky soutěže najdete v pondělním tištěném vydání Českobudějovického deníku.