Poprvé jako spolek Otužilci Promrzlé pyjavice České Budějovice zahájili zimní sezónu
v neděli 10.10. v 10 hodin.

Českobudějovičtí otužilci se sice u Maláku na Malši schází téměř deset let, letos se rozhodli založením spolku svou činnost rozšířit a zařadit se mezi tradiční české otužilecké oddíly.

„Naše parta má zhruba čtyřicet lidí, scházíme se pravidelně třikrát týdně od října do dubna. Máme mezi sebou otužilce všech věkových kategorií od devatenáctiletého benjamínka po téměř osmdesátileté veterány. A máme v našich řadách i plavce, kteří se účastní závodů v zimním a dálkovém plavání,“ vysvětlila při prvním ponoru sezóny v říjnu na stejném místě Petra Mahrová, předsedkyně spolku.

close Promrzlé pyjavice v Malši na Štědrý den. info Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek zoom_in Promrzlé pyjavice v Malši na Štědrý den.

„Určitě chceme nadále sdružovat a podporovat v otužování hobby plavce, ale zároveň bychom právě zimní plavání chtěli posunout v Budějovicích na vyšší úroveň, vybudovat o něm povědomí. Naším dalším cílem je samozřejmě i pořádání závodů, vždyť máme dvě řeky, tudíž ideální podmínky,“ doplnila ji Markéta Čápová, jedna ze zakladatelek spolku a zimní plavkyně.