Například v Týně nad Vltavou připravil akci spolek Podskaláci. „Pořádají průvod už několik let ,“ zmínila obyvatelka Podskalí Anna Mikulová a za organizátory uvedl Jiří Přibáň, že ale tradice pochůzky je mnohem starší než spolek. „Každý rok děláme jiné masky. Vloni nás bylo přes sto, letos možná padesát, kvůli nemocem,“ komentovala účast vodnice Květa Velková.

Místní se na akci těší. Občerstvení nachystala třeba Jaroslava Třísková. „Niva, česnek, majolka,“ popsala ingredience pomazánky na jednohubkách. „Já se obleču a hned jdu s nima,“ naznačila pak, že starousedlíci zvládají při masopustu i několik rolí. „Koukáme, aby nebyly plesy, ale nemůžeme se vejít do žádný šikovný soboty,“ posteskla si jen vzápětí kvůli „přetaženému“ termínu. Třeba mladému mušketýrovi Davidovi a jeho sestře Veronice coby pavoučí princezně se však akce i tak líbila.

Koledníci obešli v sobotu také Chotýčany a jako posila nechyběla „růžičková“ děvčata, která s namalovanými vousy docela zapadla mezi ostatní členy koledy.