Treska s ústřicíPotřebujete: filé z tresky, brambory, máslo, smetanu, slaninu, rozinky, ústřice, mouku, sůl, pepř, citronovou šťávu.

Filé z bílé tresky osušte papírovým ubrouskem, osolte, opepřete, pokapejte citronovou šťávou a opečte na pánvi s kouskem másla. Bramborové pyré připravte z vařených brambor, másla, soli a smetany. K rybě patří bramborový dortík ze strouhaných brambor, lžíce hladké mouky, slaniny a rozinek. K rybě se podává tatarák z ústřice, citronové šťávy, soli a pepře.

Šéfkuchař  Štěpán Soušek si setkání s autentickou francouzskou kuchyní chválil. „Je to typicky francouzské jídlo. A velmi dobré. Jsou to recepty, které člověk nezná a rád se přiučí novým věcem. Jsou to neobvyklé kombinace," pousmál se s tím, že chutě se na první pohled mohou zdát zvláštní, ale ve výsledku tvoří skvělé jídlo.

Vyhlášený francouzský kuchař Laurent de Berrigaud včera v rámci festivalu Francouzský podzim vyměnil Columbii za restauraci v Metropolu.

Ve středu si zavaří s budoucími kuchaři, své menu bude dopoledne mezi devátou a půl dvanáctou připravovat s učni ze Střední a vyšíí odborné školy cestovního ruchu na Senovážném náměstí. Studenty bude při vaření také zkoušet.

Laurent de Berrigaud přijel do Českých Budějovic se svou manželkou, která je someliérkou.