Zájemci mohli v sobotu poznat zákulisí budějovického rádia. Den otevřených dveří nabídl prohlídky studií, setkání s moderátory a tvůrci pořadů, hudební vystoupení a další aktivity pro celou rodinu. Akce přilákala stovky lidí.

Program začal lidovými písničkami v podání krumlovské kapely Kapka. První zájemci pak vyrazili na komentovanou prohlídku, která začínala v rozhlasovém archivu. Mistři zvuku mimo jiné připomněli, jak se v minulosti stříhaly pásky.

Den otevřených dveří v budějovickém rozhlase.Den otevřených dveří v budějovickém rozhlase.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Lidé se podívali na hlavní vysílací pracoviště přímo během živého vysílání a nechyběly ukázky současné práce se zvukem v moderní režii. Rozhlasová kouzla i přeřeky redaktorů pobavily hlavně děti.

Po celý den byl zaplněný studiový sál, ve kterém se odehrával doprovodný kulturní program. Návštěvníky pobavili glosátor Ivo Šmoldas a zpívající právník Ivo Jahelka. Pak zahrál Rozhlasový swingový orchestr.

Den otevřených dveří v budějovickém rozhlase.Den otevřených dveří v budějovickém rozhlase.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Během dne otevřených dveří si lidé prohlédli historickou i současnou rozhlasovou techniku, otestovali své znalosti v kvízu, vyzkoušeli si, jak se rozmlouvají moderátoři a rozhlasoví herci. A kdo měl odvahu, nahrál u mikrofonu svůj vzkaz, který zazní ve vysílání.

Zdroj: Český rozhlas České Budějovice