„Je to skvělé, že se ten zchátralý dům podařilo opravit," okomentovala muzeum Lenka Vančurová z Rudolfova, která muzeum navštívila i s rodinou. „Některé vystavené věci jsem viděla už dříve. Nyní se mi ta výstava v opravených prostorách opravdu moc líbí," dodala nadšeně.

Muzeum totiž bylo poprvé otevřeno už v roce 1996, tehdy ale v mnohem menším rozsahu. „Myšlenka zbudovat v Rudolfově expozici o hornictví vznikla na začátku devadesátých let. Tehdy ale vzniklo spíše takové amatérské muzeum," okomentoval minulou expozici Vratislav Klabouch, zakladatel muzea.

„Udělal se zde ohromný kus práce a muzeum je nyní na úplně jiné úrovni, než bylo před lety. Je to vlastně takový malý zázrak, když si vzpomenu, v jakém stavu se Perkmistrovský dům nacházel," dodal.

Na otevření muzea nechyběli ani ti, bez kterých by se celý projekt neobešel. „Je to jediné muzeum hornictví v jižních Čechách," pochlubil se starosta Rudolfova Vít Kavalír, který zároveň poděkoval všem, kteří se na opravě domu i vytváření expozice muzea podíleli.