Budoucí autotronik Ondřej Staněk, současný třeťák budějovické automobilové průmyslovky, doprovázel v úterý na 5. Sportovních hrách seniorů Jihočeského kraje ženské družstvo z Kaplice od jednoho závodu k druhému a celou dobu se o ně staral.

Marie Kupcová, Jitka Papežová a Tereza Majorová jsou kamarádky ze Senior klubu, nejmladší Božena Johnová se prý druží s mladšími. Stejně jako všech 20 čtyřčlenných družstev absolvovaly 10 disciplín. Z kraje soutěže o „svých holkách" Ondřej prohlásil: „Myslím, že naději na vítězství máme." A proč kaplická čtyřka do Budějovic přijela? „Protože nás to baví a je tady úžasná parta lidí. To nás sem táhne. Nejde o vítězství, ale o lidi," vysvětluje jedna přes druhou.

Jako vodič družstva z Jindřichova Hradce fungovala také třeťačka Ivona Hubocká, která studuje ekonomiku a provoz dopravy. „Jsou úplně úžasní, velmi se snaží a hodně mě to s nimi baví," chválila své seniory Ivona.

Živá muzika, krásné počasí a ohromná chuť závodníků nad 60 let proměnily sportovní hry v bohatý zážitek a spokojenost se sebou samým.