Sobotní pochod pro život byl podle organizátorů velmi důležitý: „Je třeba upozornit na nebezpečí umělých potratů, poukázat, že je to velké zlo, kdy je zabíjena lidská bytost. A že existuje mnoho variant, jak s nečekaným těhotenstvím naložit, třeba adopce,“ podělil se o smysl akce Lukáš Krutský. Jeho žena Markéta k tomu dodala: „Jako rodiče a už i prarodiče čím dál více rozumíme výroku Matky Terezy, která řekla: Jaké může být větší zlo, než když matka zabije vlastní dítě? Je přece spousta lidí, kteří děti nemohou mít. Osobně známe mnoho párů, jimž adopce zachránila manželství a naplnila život,“ poukázala Markéta Krutská na možnost dát nechtěnému dítěti šanci na život.

Tyto myšlenky přišla podpořit i Jana Oesterreicher, maminka pěti potomků. „Když je člověk má, uvědomí si, jaké štěstí je velká rodina,“ svěřila se s tím, že ženám, jež dítě nechtějí, by poradila donosit ho a dopřát mu náhradní rodiče. „Chápu ale, že je to těžké rozhodnutí. Je nutné upozorňovat, že ženám, které se dostanou do nesnází, jiní lidé pomohou, podpoří je. Někdy stačí vlídné slovo, rada a situace se jeví jinak,“ míní maminka. Osmdesátiletá Marie Hanáková má strach: „Bez dětí náš stát zanikne. Lidé se nechtějí brát a mít děti. Je mi moc líto těch, které se nenarodí. Kdyby to dělaly naše matky, tak tady nejsme,“ přemítá Marie Hanáková.

Každoročně se k pochodu pro život připojuje i Miroslav Šašek, kaplan v kostele sv. Mikuláše. Do porodnice vezl ve čtvrtek mladou ženu, která v pátek ráno porodila Dominika.