Základem skladby jsou čtverce o 16 cvičenkách. Mezi těmi rudolfovskými se připravuje na čtvrtý slet Jindřiška Chrtová. „S nácvikem jsme začaly vloni v říjnu, v září se předělávala tělocvična,“ vrací se o pár měsíců zpět za kvadrant plný žen Jindřiška Chrtová, ale dodává, že už mírné zpoždění dohnaly. „Je to docela náročné,“ komentuje skladbu sokolka z Rudolfova. O výsledek společného úsilí se však neobává. Většinou se na něm podílejí zkušené matadorky. „Jsme parta, už máme zažité pravidelné cvičení,“ zdůrazňujes úsměvem Jindřiška Chrtová.

V neděli se konala v Českých Budějovicích větší secvičná i s autorkou skladby Kateřinou Matušínskou. A její přítomnost nebyla zbytečná. „Vysvětlí co, proč děláme, aby to vycházelo technicky. Od které nohy vykročit, jak se vytočit. Můžete ji postavit na jakékoliv pole, přesně ví, co má cvičenka dělat,“ oceňuje spolupráci s autorkou skladby Eva Neumannová, jejíž čtverec se chystá na slet v českobudějovickém Suchém Vrbném.

Vzápětí sympatická žena dodává, že obdivuje autorku skladby i proto, jak vidí větší celky ve všech souvislostech. „Ani jsem netušila, že v některých chvílích každý kvadrant dělá něco jiného,“ usmívá se Eva Neumannová s tím, že při větším secvičování teprve vynikne, jak se třeba pro diváka rozvíjí květ vytvořený desítkami žen. Tím spíše, když měl každý čtverec trička jiné barvy.

V neděli do Sokolovny na Sokolském ostrově přijelyi cvičenky z Písecka nebo Strakonicka. „Máme společný čtverec se Strunkovicemi nad Blanicí,“ zmínila třeba za část píseckých sokolek Tereza Cendelínová.