Na kratší straně mohou kolemjdoucí vidět Benjamina Franklina a na delší jsou pak zleva Nikola Tesla a Thomas Alva Edison se svými objevy. Autorem maleb je známý jihočeský streetartový umělec Dobs, který pro E.ON maloval už například trafostanici ve Vodní ulici v Českých Budějovicích nebo stanici s motivy zvířat ve Vimperku. 

„Vzhledem k tomu, že se trafostanice nachází poblíž střední polytechnické školy, chtěli jsme i jejímu vzhledu dát vzdělávací charakter, aby se ti, co jdou kolem, něco o historii elektřiny dozvěděli. Zároveň jsme tím chtěli i připomenout změnu názvu E.ON Distribuce na EG.D,“ připomíná oblastní manažer E.ONu Miroslav Točín logo EG.D, se kterým se budou zákazníci na distribučním území společnosti setkávat už od ledna.

Teplárna České Budějovice.
Teplo v Českých Budějovicích nepatrně zdraží

Od 1. ledna 2021 totiž bude mít E.ON Distribuce nové jméno a vzhled. Do nového roku vstoupí pod názvem EG.D. Zkratka je odvozena z anglického Electricity and Gas Distribution, tedy distribuce elektřiny a plynu. Tento krok je jedním ze série opatření, která směřují k naplnění požadavků české i evropské legislativy. E.ON Distribuce se tím odliší jako distributor energií od obchodní společnosti E.ON Energie tak, aby pomohl zákazníkům s lepší orientací na energetickém trhu. Služby pro veřejnost zůstávají stejné, pro zákazníky se nic nemění a v souvislosti s přejmenováním společnosti se nemusejí o nic starat. EG.D zůstane součástí skupiny E.ON v České republice.  Více informací o rebrandingu společnosti najdou na webu www.egd.cz.

Trafostanice na Pražské třídě je už čtvrtou v Českých Budějovicích, která se dočkala nového vzhledu. Už na jaře příštího roku by se měl jejich počet rozšířit o další objekt v Dlouhé ulici na sídlišti Vltava. S projektem pomalovaných trafostanic začal E.ON v roce 2016. První se objevila v Jihlavě. Od té doby jich je na distribučním územím E.ONu už na osm desítek.

Roman Šperňák