Den strávený v krásné přírodě si užijete, klidně i s dětmi, pěšky, na kole nebo třeba na lodi, vlastní, vypůjčené nebo jako pasažéři na pravidelné povltavské lince.

Trasa dlouhá tam a zpátky 24 kilometrů (jedna cesta ze sportovně relaxačního areálu na Hluboké na Purkarec je 12 kilometrů dlouhá, s převýšením 200 metrů) lemuje levý břeh Vltavy a je značená červeně (pro pěší), cyklostezka je povětšinou asfaltová. Na Babu, vyhlídku ve stejnojmenné přírodní památce, to je z Hluboké necelých 6 kilometrů, na zříceninu Karlův hrádek deset kilometrů.

Po Hněvkovické přehradě, jejíž vzdutí sahá až do Zámostí, vás sveze, jakmile stát uvolní protipandemická opatření, i pravidelná lodní linka. Loď Lanna jezdí na Purkarec z Českých Budějovic, Malše z Hluboké.

"Dost lidí tu začalo jezdit i na paddleboardu, snesou si ho na vodu u mostu pod přístavem, nastoupí a jedou," přiblížil David Šťastný, předseda destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko. "Na Babě, Pod Karlovým hrádkem a na Purkarci jsou mola, další v létě přibude na nové ferratě kousek nad Purkarcem." Kdo paddleboard nemá, může si ho půjčit na Hluboké.