Podle boršovského starosty Jana Zemana se poslední trh konal vloni 19. září. Kdyby nebylo koronaviru, tak by se trh v Boršově konal každý měsíc vyjma ledna a února. "Letos jsme zrušili březen a duben," zmínil Jan Zeman a dodal, že dvaadvacet trhovců je pro Boršov dosavadní rekord. "Hitem jsou čerstvé ryby, pstruzi a chléb z místní pekárny," naznačuje starosta, o co je v Boršově největší zájem. Nápad na podobnou akci si přivezl Jan Zeman z návštěvy francouzské oblasti Provence. Dopoledne tam lidé na trzích nakoupí čerstvé potraviny a z nich pak doma ten den vaří. V jihočeské obci doplňuje potraviny další oblíbený sortiment.

"Na trh chodí okolo pěti set lidí. Pořádáme je šestý rok," přiblížil trhy Jan Zeman a dodal, že současná hygienická opatření se na místě konání dají snadno splnit, protože je dost prostoru na "roztažení" stánků. Pokud se týká tradiční soboty, výjimkou je prosincový trh, kdy je akce v jednu z adventních nedělí a dubová alej, kde stojí stánky, je slavnostně nasvícená. Někteří trhovci už si za roky trvání dokonce vysloužili i certifikát - prověřeno boršovským trhem, kterých už bylo vydáno kolem deseti. Ty nyní hrdě ohlašují na části stánků, že produkty mají punc kvality.

Stánky, které si Boršovští původně půjčovali v Nových Hradech postupně nahradili vlastními. "U sedláře ze Včelné pana Kamlach jsme si nechali ušít plachty," dodává Jan Zeman k vybavení tržnice, která nabízí i zábavu. Pravidelně zde hraje harmonikář, který se ukázal jako nejlepší varianta. Moderní hudba by byla příliš hlučná a rušivá a harmonika konec konců připomíná i francouzskou inspiraci boršovské akce. Její nejbližší pokračování bude možné navštívit v červnu.

V sobotu 15. května 2021 se konal trh třeba i v Českých Budějovicích na Piaristickém náměstí nebo v Týně nad Vltavou.