Krajské kolo už řadu let pořádá Dům dětí a mládeže České Budějovice. „Zúčastnit se může každý soubor, který se přihlásí, ale je důležité, aby se opravdu věnoval scénickému tanci. Někdy si vyžádáme i videozáznam, abychom viděli, že vystoupení do této kategorie opravdu spadá," uvedl Aleš Michna, vedoucí tanečního oddělení.

Scénický tanec se označuje také jako výrazový tanec. Jedná se o taneční vystoupení na divadelní scéně, přičemž účastníci by během tří až pětiminutové choreografie měli vyjádřit nějaký příběh, pocit nebo myšlenku.

Podle Aleše Michny je na jihu Čech o scénický tanec docela zájem. „Spousta pedagogů se shoduje na tom, že spolu s folklórem je vhodný i pro velmi malé děti. Za jižní Čechy zde máme každý rok docela dost dobrých choreografií," doplnil.

Letos poprvé byla přehlídka z časových důvodů rozdělena do dvou dnů. Všechna vystoupení zároveň sledovala porota. Zasedla v ní například choreografka souboru Na tenkém ledě Pavla Nýdlová, baletní mistr Sergej Škalikov, členka celostátní odborné rady pro scénický tanec Vendula Dědová nebo pracovník katedry pedagogiky Jihočeské univerzity Jiří Pokorný.

Porotci hodnotili mimo jiné choreografii a práci s hudbou a výtvarnými prostředky. Nejlepším souborům pak udělili nominaci na celostátní přehlídku. V dětské kategorii ji získali tanečníci ze ZUŠ Třeboň a ZUŠ Strakonice. Mezi mládeží a dospělými si přímý postup zajistil soubor Dzandzare, který působí pod Domem dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Nominaci pak ještě získal soubor 
T-Dance z Písku.