Akce vyžaduje spoustu vybavení, něco z rekvizit je za ty roky z vlastních zásob, něco se půjčuje. Zkušení pořadatelé si přitom umějí poradit i s komplikacemi. „Účastním se už několik let," zmínil Dan Žahour z Boršova na stanovišti Prodaná nevěsta a připojil, že kostým, který má na sobě, je půjčený z Jihočeského divadla. Dvě medvědí kůže ale měli v divadle zamluvené na představení. Proto se muselo hledat jinde.

„Kamarád mi půjčil kostým, který používají na masopustu," popsal další zdroj vybavení Jan Brodský z Českých Budějovic. A při Pohádkovém lese nejde jen o kostýmy a kulisy. Děti si mohly na stanovišti známé opery nejen zaskotačit jako medvěd, ale třeba i pohladit kozičky.

Na akci se většinou vydaly celé skupinky rodičů s dětmi. „Přijela jsem s maminkou a tetou," zmínila například školačka Aneta Havlíčková 
z Českých Budějovic.

Po cestě lesem mezi Rudolfovem a Mrhalem, která naštěstí byla schůdná i při proměnlivém počasí minulých dnů, pak na posledním stanovišti čekalo hádání hudebních nástrojů. „Už jsem tu byla vloni. Líbilo se mi tu," zhodnotila akci Anička Barešová z Hluboké nad Vltavou a spokojeně si odnášela balónek jako jednu z odměn.

Pohádkový les každoročně zaštiťuje Klub českých turistů a podporuje jej řada sponzorů. Smyslem akce je podle hlavního pořadatele Jiřího Finka také pozvat veřejnost na další turistické podniky nebo jiné akce pro rodiny.