O třetinu více účastníků než vloni se letos vydalo v několika kategoriích na trať Tříkrálového běhu ve Zlivi. Akci spolupořádají město a sportovní klub a hlavními organizátory jsou Brigita Jindrlová a Jindřich Růžička. „V nejmladší kategorii mini bylo 19 účastníků narozených po roce 2012,“ zmínila Brigita Jindrlová. Na hlavní trať pět kilometrů pro dospělé a veterány vyrazilo 72 běžců.

Do Zlivi přijeli zájemci z celých jižních Čech. Například v závodu na 2,5 kilometru byl nejrychlejší Radek Kofroň, který je členem Sokola ČB. „Mám spíše rád, když není úplné horko, když je takhle,“ uvedl na adresu slunného odpoledne Radek Kofroň, který zmínil že na akci jsou i jeho sestra, bratranec a dvě sestřenice. S časem 9.52 minut byl spokojen. Někteří zvládli i více běhů. Jako Jan Čoka s bratrem Tomášem, kteří přijeli z Kaplice.

Na 600 metrů byli 1. a 2. a zkusili i 2,5 kilometru. „Běháme o víkendech, pro radost,“ zmínil Jan Čoka.

Hlavní závod na pět kilometrů vyhrála mezi ženami Valerie Soukupová (18 min 21,5 vt.) mezi muži Josef Soukup s časem 17 min. 20 vt., nejmladší účastnicí hlavního závodu byla Sofie Zrunová roč. 2009, nejmladším účastníkem hlavního závodu byl - Hrdlička Jakub roč. 2002. V kategorii mini se ale objevili i účastníci s rokem narození 2015! Někteří ovšem běželi i za ruku s rodiči…

Nejstarší účastnicí akce byla Dokulilová Ludmila roč. 1962, vítězka veteránského běhu na 2,5 km a i běhu na 5 km, nejstaším účastníkem byl Barták Vladimír roč. 1946.

Zajímavostí akce byl značný teplotní rozdíl. Loňský mráz kolem -10 °C letos vystřídala teplota zhruba 10 °C nad nulou.