Druhý duben je mezinárodním dnem autismu a celý duben měsícem porozumění autismu. Připojujeme se tak touto akcí, abychom veřejnosti přiblížili problematiku autismu a představili spolek Autisté jihu i Auticentrum o.p.s. a všechny jejich aktivity a služby.

Modrý běh má tři okruhy, na které se mohou běžci zapsat, dlouhé 900 m (dětský okruh), 3,5 km a 7 km. Dále byla připravená stezka po děti se stanovišti a úkoly, letos na téma "Dávné civilizace". A bohatý doprovodný program - na pódiu se vystřídali děti s aerobikem, stepaři, taneční skupiny, kapela, připraveny byly skákací hrady, trampolína, soutěž v lukostřelbě, malování na obličej, občerstvení, bazárek… Cílem každého ročníku je, aby si nejenom běžci poměřili své časy a osobní rekordy, ale zároveň se mohly pobavit celé rodiny a všichni strávili ve Stromovce příjemnou část dne.

Startovné činilo 60 korun a výtěžek z letošního Modrého běhu bude použitý na realizaci dětského hřiště v zahradě Auticentra.

Děti s poruchou autistického spektra často nezvládají pobyt mezi vrstevníky a bývá obtížné pro ně najít hřiště, kde by si mohly hrát. Hřistě v zahradě Auticentra bude určené právě těmto dětem, které zde budou moci trávit nejenom svůj volný čas, ale s terapeutkami ho mohou například použít i k nácvikům sociálních dovedností.

Na letošním Modrém běhu na všech třech okruzích startovalo 260 běžců, dětskou stezku se stanovišti si prošlo 83 dětí. Mnoho dalších přišlo jako doprovod dětí i běžců, pobavit se, podívat se na program a přispět dobrovolným příspěvkem.

Je zásluhou všech, kteří byli v sobotu 12.5. ve Stromovce, že jsme blíže k realizaci dětského hřiště o úžasných 70 tisíc korun. Děkujeme, je to krásný výsledek a vaší podpory si velice vážíme.

Andrea Jurásková