V parčíku na levém břehu Malše v Plavské ulici poblíž areálu Policie ČR se v pátek otevřelo první workoutové hřiště za 600 000 Kč. „Jedná se o betonovou desku s gumovými obrubníky o velikosti 65 m2, na níž je položen umělý zelený povrch a instalovány červené a žluté kovové cvičební konstrukce, jež umožňují cvičení a posilování s váhou vlastního těla. Trojitá bradla, hrazdy v různých výškách, vodorovný žebřík, svislé žebřiny, lomená hrazda, visuté křídlo neboli šikmý žebřík, gymnastické kruhy, pole dance, víceúčelová lavice s bradly, šikmá lavice a stepy, což jsou víceúčelové stupínky,“ popisuje vybavení hřiště náměstek primátora Petr Podhola.

„Je to první hřiště ve městě a jsem velice rád, že jsme občanům dokázali splnit jejich přání. Vloni jsem se sešel se zástupci petentů v čele s paní Veronikou Krepsovou, které jsem dal za pravdu, že hřiště pro venkovní cvičení ve městě jednoznačně chybí. Organizátorům petice je potřeba poděkovat, a to nejen za prvotní impuls, ale také za následnou spolupráci při hledání vhodného prostoru. Teď už jen doufám, že hřiště splní svůj pravý účel, lidé si tam protáhnou svá těla a odolá případným atakům vandalů,“ dodal náměstek s tím, že je jeho ambicí vybudovat v příštím roce další workoutové hřiště.

Devatenáctiletá Martina Kováříková z Lišova přišla se svojí sestrou Gabrielou pokřtít první českobudějovické workoutové hřiště. Impuls magistrátu, aby hřiště vytvořilo dala ale jiná žena.

„Sepsaly jsme s dalšími lidmi petici s žádostí na vedení města, usilovali jsme o to, aby v Budějovicích vzniklo první workoutové hřiště,“ řekla iniciátorka vzniku hřiště Veronika Krepsová.