Během svých studentských let na pražské DAMU totiž brigádničil coby barman Týnské literární kavárny, která často hostila nejednu osobnost českého veřejného života.
Na křest knihy „Prosím stručně" i na jejího autora Václava Havla vzpomíná s úsměvem na tváři: „Můj šéf z Týnské Jan Cibulka si mě vyžádal, abych se o prezidenta Havla během večera staral."

Přestože toho státník hodně dokázal a přesto, jakou měl v té době pozici, choval se ke všem lidem moc hezky. „Nikdy nepůsobil při osobním kontaktu ani trošku povýšeně, každého chtěl  pozdravit a tím malým gestem potěšit. Připomněl mi ho Ondřej Vetchý, který v Horké vaně pobýval při letním natáčení s Jiřím Mádlem. Václav Havel byl víc než slušný, snažil se nikoho nepřehlédnout," popisuje budějovický kavárník setkání s prvním polistopadovým prezidentem.

Ondřej Doležal vzpomíná na chvíli, kdy se bývalý prezident chystal přednést řeč při křtu své knihy: „V Týnské tenkrát bylo asi 150 hostů, různých politiků a dalších osobností. Václav Havel měl promluvit a byl před svou řečí trochu nervózní. Já ho měl na starost, tak mě poprosil, jestli bych mu nepřinesl jednu vodku a vodu. Byl jsem docela drzý, tak jsem ty vodky přinesl dvě a řekl, že by mi bylo velkou ctí si s ním připít. On se rozesmál a ťukli jsme si a vypili jsme tu vodku spolu," vypráví Ondřej  Doležal.