Otevřeny jsou dva účty.
Peníze je možné zaslat na účet 66888866/0300 variabilní symbol 577 nebo 370707070/0300.
Pomohou také Raduš & Jituš.

O víkendu odvezli do Lenory materiální pomoc dobrovolníci z Chrobol. Obec společně s hasiči vyhlásila sbírku, do které se podle Michaely Karvánkové z místního sboru dobrovolných hasičů připojili prostřednictvím Marie Müllerové ze Lhenic také Lheničtí.

Provizorně opravená okna.
Smutný návrat do bytů v Lenoře po tragickém výbuchu

„Věci přivezli ale i lidé z Husince, Prachatic a blízkého okolí Chrobol,“ upřesnila Michaela Karvánková. „Úžasná atmosféra u sbírky se nedá popsat.

Sbírka na pomoc obětem exploze plynu v Lenoře: Díky nadaci ADRA se podařilo v rekordním čase vytvořit účet se sbírkou pro naše spoluobčany, kteří  následkem exploze plynu přišli v Lenoře o domov.  Všichni budou potřebovat pro překonání této těžké situace mnoho věcí. S finančním základem pro nový start vše jistě půjde o něco lépe. Příspěvky je možné zasílat na č.ú. 66888866/0300 variabilní symbol 577. Zdroj:  lenora.cz lenora.cz

Úklid, do kterého se pustili dobrovolníci a následky výbuchu v bytech.
V Lenoře začal po tragickém výbuchu úklid. Přijeli dobrovolníci

Stejně tak ale i momenty, kdy jsme v Lenoře věci předávali,“ řekla se slovy, že v tuto chvíli je na materiální pomoc vyhlášen stop stav. „Vybrané finance zašleme na sbírkové konto,“ doplnila.

Pohled na výbuchem zničený bytový dům v Lenoře na Prachaticku. Při tragické události jeden člověk zemřel a devět lidí se zranilo, z toho dva těžce.
VIDEO: Výbuch v Lenoře. Jeden mrtvý, devět zraněných

Téměř sedmdesát tisíc korun vybraly na sobotní Benefiční tancovačce ve Vimperku sestry Raduš a Jituš. Cílem byla pomoc Spolku Slunečnice. Po čtvrtečním požáru se ale organizátorky Radmila Kušniriková a Jitka Nachlingerová rozhodly, že pomohou také Lenorským. V dražbě pro ně získaly 69 600 korun. Sbírku mají povolenou do prosince a cílem je vybrat pro Lenorské 100 tisíc korun.

Na místo přijeli rovněž jihočeští kriminalisté, kteří budou spolu s odborníky hasičského záchranného sboru zjišťovat přesné příčiny a okolnosti vzniku požáru.
Byla vyhlášena sbírka pro Lenorské