„Tradiční ocenění předáváme již po šesté,“ uvedl v sále kde jinak zasedá krajské zastupitelstvo Libor Dupal, předseda SČS.


V komisi, která vybírala z 55 navržených podnikatelů a firem zasedli zástupci SČS, samosprávy, nebo České obchodní inspekce. „Stane se, že u navržené oblíbené firmy, se kterou jsou zákazníci velmi spokojeni, najdeme nedostatky v registraci u živnostenského úřadu, pak ji musíme vyřadit,“ řekl Dupal k problémům, které se občas při hodnocení objeví.


„Podnikatel si zaslouží ocenění, pokud jeho zákazníci jsou spokojeni,“ zmínil při předávání cen jihočeský hejtman Jan Zahradník. Zahradník ocenil i různorodé zastoupení oborů, kde se sešli výrobce jogurtů nebo cukrárna s prodejnou kol, autoopravnou, autoškolou nebo cestovní kanceláří.
Na Českobudějovicku byli oceněni obchodnice Jana Ritterová z Týna nad Vltavou, chovatelka Emilie Citterbartová z Březí u Hvožďan, a společnosti MK Proles, Žlutá ponorka a SB Travel.


Cenu si odnesla například Marie Tichá z Dačic, která jako cukrářka roku, dodávala zákusky i na Pražský hrad. „Pro pana prezidenta jsme dělali šestiposchoďový dort,“ zavzpomínala Tichá. Na slavnostní tabuli se tehdy skvělo i 1200 zákusků, které zmizely dříve než zboží objednané od obvyklých dodavatelů.


„Přeji Vám, aby se Vám v podnikání dařilo a abyste stále nacházeli nové nápady,“ popřála oceněným místostarostka Milevska a členka poroty Ivana Stráská.