Horkou čokoládu do kelímku, pralinky, lámanou tabulkovou čokoládu nebo čokoládový špíz si mohli dát zájemci na Festivalu čokolády v pavilonu T na Výstavišti České Budějovice. Od pátku do neděle 27. března 2022. Podívat se na fotogalerii můžete na webu Deníku.

Dobytek na útěku. V sobotu odpoledne utekly řidiči z malého návěsu tři kusy krav s jedním teletem.
Pozor, krávy! V Budějovicích byly v sobotu odchytové manévry mezi paneláky

Dobroty nabízeli výrobci i brigádníci. Například čokoládové špízy z jahod a banánů máčené v bílé, mléčné nebo hořké čokoládě hned u vchodu nabízely studentky Jihočeské univerzity, brigádnice Veronika Václavková, Adéla Rajchotová a Anežka Hrbková. "Máme i vafle, palačinky, jablko v malinovém karamelu," konstatovala Veronika Václavková. Samy si občas také samozřejmě dají čokoládu. "Jasně, na nervy," usmívá se Veronika Václavková. "V pátek chodily hlavně děti po škole a maminky s dětmi. Nebylo to špatné," komentovaly dívky návštěvnost prvního dne. "Vafle a ovoce v čokoládě šly na dračku," shodly se brigádnice a jejich další kolegyně z Plzně Kristýna Motysová si zatím připravovala výrobu palačinek.

Francouzský pořadatel

Zmíněný stánek přivezl z Plzně Marek Nejedlý. "Několik let už jezdím po akcích, máme na to firmu," říká Marek Nejedlý. Na jednu akci nakoupí třeba 15 kilogramů jahod. Třeba i špejle musejí být potravinářské. Ale zaměstnání má Marek Nejedlý jiné. "Tohle je můj koníček. Přinášíme lidem radost a úsměv na tvář, proto to děláme," řekl, když chystal vaničku čokolády a dodal, že celý den pracuje bez kontaktu s lidmi, tak si rád na festivalech popovídá a lidí užije.

Shromaždiště lidských kostí při archeologickém výzkumu bývalého hřbitova. Foto ze sbírky fotografií a pohlednic Jiřího Dvořáka poskytl Státní okresní archiv České Budějovice
Takhle vypadaly Budějce. Trhy s babičkami v zástěrách, lebky na Piarisťáku

Festival organizuje Chris de Lattre, Francouz, žijící v České republice od roku 2003. Festival objede 15 měst a koná se od roku 2012, v Českých Budějovicích je po čtvrté.

Stovky pralinek se rovnají celé hodiny

Z Kroměříže, přes tři hodiny autem, přijely z čokoládovny Charmante Miloslava Baťková s kolegyní. Účastní se celého čokoládového "turné". Výrobě pralinek a dalších sladkých produktů se Miloslava Baťková věnuje devět let. Předtím byla dětskou sestrou. Na dotaz, jestli je nová profese klidnější, s úsměvem odpovídá: "Stoprocentně!"

Konec zimní sezóny 2021/22 ve Skiareálu Lipno. Konec zimní sezóny 2021/22 ve Skiareálu Lipno. Anička Strouhalová, Ela Vítovcová a Anička Šedivá a Iveta a Dan Vítovcovi si lyžovačku pod azurovou oblohou pochvalovali.
OBRAZEM: Azuro, teplo a k tomu sníh. Lipno na sjezdovky láká poslední lyžaře

Vyrovnat na výstavě stovky pralinek do vzorných obrazců trvá čtyřem zručným rukám z Charmante minimálně dvě a půl hodiny. V Budějovicích nabízely dámy produkci svou i jiných čokoládoven. Budou i za týden v Ostravě na další zastávce čokoládového festivalu. "To máme blíž, hodinka cesty," řekly. 

Na českobudějovické výstaviště jste mohli za čokoládou zajít tři dny. A kdo by zatoužil po čokoládě v dalších dnech, může i v jihočeské metropoli navštívit specializované prodejna třeba v ulici Na Sadech nebo v ulici Fráni Šrámka či v některých obchodních centrech. Ale třeba i na Malém náměstí v Písku najdete pralinkárnu a v Třeboni či v Táboře muzeum čokolády. Občas bude tato sladká pochoutka na jihu Čech mít značku T-Severka od známé firmy z Rudolfova.