Loni jste byl celé prázdniny ve Spojených státech, jak jste se tam dostal?
Do Ameriky jsem vyjel v rámci programu Work and Travel, který je nyní mezi studenty velmi populární. Dva měsíce jsem dělal plavčíka, tedy spíš koukal a kontroloval bazény. Posledních pár týdnů v září jsme pak s přáteli cestovali po západním pobřeží USA.

Chystáte něco podobného i letos?
Tento rok určitě ne, je to náročné finančně i časově. Ale během příštích let se tomu určitě nebráním, byla to skvělá zkušenost.

Co vás tedy o prázdninách čeká?
Na začátku prázdnin odjíždím do Chorvatska, rekreovat se a pít víno. Pak vyrazím přibližně na měsíc do Německa, kde mám domluvenou brigádu. V srpnu se pak chystám do Japonska poznat nový kraj a kulturu. Prázdniny zakončím tradičně sbíráním brambor na Moravě u svého strejdy.

Jak tráví vysokoškolák svůj volný čas?
Můj program nejvíc ovlivňují asi přátelé, se kterými se scházím. Rád bych si ale udělal čas i na sport. Tomu jsem se bohužel kvůli zranění v minulých měsících nemohl příliš věnovat. Vynechal jsem i několik maratonů, kterých se v posledních letech rád účastním.

Nedávno jste získal bakalářský titul, budete ve studiu pokračovat?
Chtěl bych pokračovat ve svém oboru i na magisterském studiu. Teď čekám, zda mě přijmou bez přijímacích zkoušek. Zatím to ale vypadá nadějně, moc úspěšných studentů letos bakaláře nedokončilo. Každopádně budu pokračovat ještě v dálkovém studiu čínské medicíny v rakouské Křemži.

Budou letošní prázdniny pro vás něčím výjimečné?
Jak se to vezme. Já to beru tak, že výjimečné jsou všechny prázdniny.

AUTOR: TOMÁŠ FIŠER