"Pro Bavory by návštěva podniku na kolínském Heumarktu mohla být nezvyklá: host tam může pít augustinské i po čtvrtlitrech! Nájemci si to vyjednali jako kompromis. ,Vstupní´ porce nebude jako v Bavorsku půllitrová, ale poloviční. Hospodský Janis Leiro to vysvětlil v BILDu: „Tady v Kolíně jsme zvyklí, že dvoudecky jdou na stoly raz dva. To jsme chtěli dodržet a bylo to hosty dobře přijímáno. Kdo si to nepřál, může si objednat půlku nebo tuplák."

Nájemci přesto sklízejí i kritiku, třeba i za vyjádření vedoucího v deníku Express: "Půllitr je pro některé hosty na začátek snad příliš velká výzva, proto nabízíme také menší sklo." V googlu na to odpověděl jeden z uživatelů, že je to předsudek, arogance a důkaz malé znalosti o lidech. Jiný napsal: "Když bavorský nájemce přijde naproti budoucím hostům s tak velkou arogancí, u mne prohrává. Já augustinské piju rád, ale…"

Jiní hosté naopak nabídku obhajují. "Kdo si vážně stěžuje na čtvrtlitrové sklo, má si přece objednat tuplák," googloval uživatel. Jiná návštěvnice podniku má ze čtvrtlitrovek radost a neví, proč to někdo nazývá arogancí. Názory se tříští, někteří píší, že budou pít raději kolínské, druzí vítají "konečně rozumné" pivo…

To byla ale opička!

V sobotu po poledni došla deggendorfské policii kuriózní zpráva.

Na spanilou jízdu vyjelo padesát strojů.
Cestou necestou, polem nepolem… Traktory vyjely na spanilou jízdu

Na louce v Oberkandelbachu zaparkoval 23letý řidič z Marklkofenu. Když ho majitel pozemku vyzval k opuštění místa, mladý muž vystoupil, svlékl se donaha a posadil se na trávě, napsal Donaukurier.

Z policejní zprávy citoval: "Muž byl očividně pod vlivem omamných prostředků, protože se náhle začal chovat jako kráva. Imitoval bučení a pustil se do pojídání trávy! Zasahující policisté ho nejprve nechali ošetřit záchrannou službou a odvézt na okresní kliniku. Byla mu také odebrána krev k prokázání možného vlivu narkotik. Nyní se bude zodpovídat z přestupku opilosti v dopravním provozu."

Iron Maiden na známkách

Královský známkový úřad už na poštovních známkách zvěčnil velikány jako Rolling Stones, Eltona Johna nebo Beatles. Teď je na řadě další britská kapela světově slavná, heavy-metaloví Iron Maiden, píše DK. Objeví se na dvanácti známkách Royal Mail.

Kapela Iron Maden jde na známky!Kapela Iron Maden jde na známky!Zdroj: Donaukurier

Na osmi budou fotografie z koncertů skupiny mezi lety1983 a 2018, na čtyřech bude její maskot Eddie, který provázel každou desku kapely od debutu v roce 1980, její trička a fandovské artikly. Sběratelům nabízí Royal Mail k tomu zarámované verze známek a speciální sady suvenýrů.

V květnu Iron Maiden opět vyrazí na světové turné s názvem Future Past Tour mj. po více německých městech a na open-metalový festival ve Wackenu.