Její partner se o dehydrovanou spolulezkyni staral a další lezec na trase vyslal nouzový signál. Pro ženu, která šla v teniskách, to byl první výstup po stezce. Vyzdvihl ji pomocí lana tísňový vrtulník Martin 3 a odletěl s ní do nemocnice. Zdroj: DK

Nejlepším mladým kominíkem

Horních Rakous a Solnohradska se stal v soutěži učňů Tobias Lehner ze Sandlu, který se učí u Klause Oberhaidingera v Linci. Kandidáti demonstrovali praktické znalosti mj. v měření množství zplodin, údržby plynového vedení a olejového kotle, rozpoznávání závad atd.

Kominická mladá elita.Kominická mladá elita.Zdroj: DK

Šampion ve včelařině

Jakob Zöchbauer (17) z Nebelbergu vyhrál třikrát za sebou mistrovství rakouských mladých včelařů a teď se prosadil na mezinárodní soutěži IMYB v Ivančné Gorici ve Slovinsku. Startovali reprezentanti 29 národů, také z Austrálie, Kanady, Anglie, Francie, Tuniska, USA, SAE a Nizozemska. Každá země mohla nominovat maximálně tři soutěžící ve věku 12-17 let. Skládali písemky, předváděli praxi na plástvích, znalosti anatomie a zdraví včel, vlastnosti medu atd.

Jakob, který se včelařinou zabývá intenzivně od sedmi let, vyhrál soutěž jednotlivců s impozantním náskokem a s Klarou Serglovou a Florianem Schlojerem byli třetí v družstvech spolu s Anglií, ČR, Jordánskem, Rumunskem a Skotskem.

Včelkám rozumějí!Včelkám rozumějí!Zdroj: DK

Vylétalo mu 5000 eur

44letý motorkář ztratil v pátek odpoledne na A7 mezi Kemptenem a Memmingenem obálku se skoro 5000 eur, píše DK. Povšiml si, že se mu během jízdy otevřel baton a teď v něm chybí obálka a část oblečení. Ztrátu ohlásil na tísňovou linku a vrátil se na trasu. Policie našla jeho tričko na dálnici u Wolfertschwendenu (Landkreis Unterallgäu) a na dělicím pruhu prázdnou obálku - peníze rozfoukal vítr po okolí. "Po asi dvouapůlhodinovém hledání mohli policisté šoférovi předat skoro celou částku," napsal DK.

Genditzki je volný

V pátek o půlnoci nabyl právní moci rozsudek mnichovského soudu, kterým byl Manfred Genditzki zproštěn obžaloby z vraždy staré ženy v roce 2008. Bývalý domovník seděl více než třináct let za čin, který se nejspíš nestal. Podle nového znaleckého posudku se žena utopila ve vaně sama při nehodě po uklouznutí. Genditzkému teď náleží odškodné od státu, 75 eur za den věznění a další částky za ušlý zisk. Na snímku opouští vězení v Mnichově.

13 let seděl nevinně.13 let seděl nevinně.Zdroj: DK

Zdroj: DK