Po ambulantním ošetření byl vrtulníkem přepraven na speiální kliniku.

Parníky v Pasově vyplouvají do jara

Na Velikonoce, od 23. března, startují lodě Wurm & Noé k okružním plavbám po třech pasovských řekách. Týden nato budou první dvouhodinové zážitkové plavby s Křišťálovou lodí do Kastenu, Obernzellu a zpět (19.50 eura), koncem dubna začne hlavní sezona.

Se čtyřmi medailemi ze zimního MS

S ušankou a čtyřmi medailemi ze studené vody.S ušankou a čtyřmi medailemi ze studené vody.Zdroj: DK18letá Julia Mankeová, gymnazistka z Pasova, se vrátila ze zimního mistrovství světa v plavání v Tallinnu v Estonsku. Třikrát se stala vicemistryní, jednou byla bronzová. Závodilo více než 1500 sportovců ze 40 zemí ve vodě teplé těsně nad nulou a venkovní teplotě převážně dva stupně.

Železná plíce, ilustrační snímek.
Od sousedů: Sedmdesát let v železné plíci

Julia v kategorii 15-19 let byla stříbrná na 50 kraul (35,14 s), 100 kraul (1:20,99) a 200 kraul (2:57,02). Na 25 metrů motýlek skončila třetí časem 17,39 s. Pětisekundová penalizace na 25 kraul ji z dosaženého výkonu 16,01 a druhého místa srazila na čtvrté místo s časem 21,01. Těsně čtvrtá byla i na 25 m prsa (23,29) a na 50 prsa (50,81).

7,5 roku extrenérovi fotbalové mládeže

Bývalý 47letý trenér v Mnichově byl odsouzen na sedm a půl roku vězení za 153 znásilnění a 488 sexuálních přestupků. Léta se ukájel na mladých fotbalistech. Státní zástupce se odvolal a požaduje osm let s následující preventivní detencí.

Bývalý šéftrenér a sportovní vedoucí klubu z okresu Mnichov u soudu přiznal, že se ukájel na nezletilých při údajně fyzioterapeutických úkonech k prokrvování svalstva a v řadě případů je také znásilnil.

Zvonkohra, která neladí…

Zvonkohra mnichovské radnice je oblíbenou turistickou atrakcí. "Teď způsobila politický nelad - radní za SPD a Svobodné vyzvali frakce městského parlamentu k nápravě," napsal DK.

Na jezeře a kolem bude malebně...
Od sousedů: Horní Rakousy budou míň svítit

Stavební referát opáčil, že se na zvukovém zlepšení právě pracuje, a že aktuálně nejsou slyšet zvony, ale nahrávka kapely z roku 2007. Historická zvonkohra 43 zvonů "podléhá odjakživa zvukovým kolísáním vlivem konstrukce a počasí," sdělil referát ve čtvrtek. Nyní akustická firma zjemňuje nově zabudované automatické řízení zvonkohry. Až do dokončení komplexního sladění hlasů bude na náměstí pouštěna nahrávka.

Zvonkohra v Mnichově zní od března do října třikrát denně. V létě ji vychutnávají davy lidí.

Koťata v převozním boxu

Ilegální transport osmnácti koťat zastavila policie na dálnici č. 6 u Waidhausu (okr. Neustadt). Při kontrole cestovního autobusu zaslechli úředníci hlasitý kočičí pláč ze zavazadlového prostoru. V něm hlídka našla mláďata nacpaná v šesti transportních boxech.

Otto Penzler ve sklepě svého „Mysterious Bookshopu“.
Od sousedů: Německý knihkupec v New Yorku

"37letý majitel koťat řekl, že je veze jednomu známému do Paříže. Ve čtvrtek večer chtěl vycestovat z ČR do Německa. Podle policie předložil padělané očkovací průkazy zvířat, navíc je dovoz mláďat ze zákona o ochraně zvířat zakázán. Dvanáct týdnů stará koťata byla zadržena a předána útulku zvířat, vlastník bude stíhán za podvod a porušení zákona o ochraně zdraví zvířat," píše DK.