Když se nevracel, rodina ho našla bezvládného na střeše. Záchranné složky se ho pokoušely reanimovat, ale zemřel ještě na místě. Příčinou jeho smrti mohl být infarkt, nebo zranění při pádu po klopýtnutí.

Chytali kočky a topili je

Pár (41 a 37 let) ze Steyreggu chytal ve druhé polovině října do živé pasti s návnadou kočky a pak je v bazénu na svém pozemku utopil. Jejich těla nechal zlikvidovat v odpadovém centru. Činy si nafilmoval. Dvě usmrcení přiznal policii - důvodem mělo být, že kočky strhly mladé králíky v králíkárně. Past byla v jejich domě zajištěna a pár je stíhán za týrání zvířat.

Užitečné manželky hokejistů

Při dnešním zápase lineckých hokejových Black Wings s Vienna Capitals, už 152. v historii, se budou manželky domácích hráčů snažit vydělat co možná nejvíc peněz na dobré účely, uvedl DK.

Budou nabízet návštěvníkům 27 000 balíčků po šesti podšálcích za pět eur. Veškerý výnos půjde na dva účely - rodina Haidingerových z Riedu potřebuje pro postiženou Isabel zdviž k cestě do koupelny a k uložení do postele a druhá část výtěžku připadne stejně jako v minulých letech dětskému hospicu Sterntalerhof, který se stará o rodiny s těžce nemocnými dětmi.

Násilná smrt lokálního politika

V tyrolském Völsu u Innsbrucku byla nalezena mrtvola 75letého bývalého dlouhodobého lokálního politika, týden nezvěstného. Podle čtvrteční pitvy zemřel v důsledku masivního násilí.

Policie zadržela 51letého podezřelého, ale vzhledem k jeho psychickému stavu ho ještě nevyslechla. Podle mluvčí zemské kriminálky se s obětí znali, ale nebyli příbuzní. Policie na jeho stopu navedlo oznámení o spáchaném činu, se kterým se měl svěřit známému.

Ve Völsu podezřelý zavedl vyšetřovatele k prázdné vedlejší budově na jeho pozemku, ve které byla mrtvola nalezena.

Drahé dopravní nehody

Deník Volksblatt z analýzy VCÖ uvedl, že dopravní nehody loni v Rakousku způsobily hospodářské ztráty za skoro osm miliard eur. Proti koronovému roku 2021 už rok nato stouply o 270 milionů. Loni při dopravním provozu zahynulo 370 lidí, zraněno jich bylo 43 242, z nich 7358 těžce. Od začátku letošního roku ztratilo život při nehodách v dopravě 375 lidí, o pět víc než loni za celý rok.

Nežádoucí stromek v jeslích?

Vedení školky Kita Mobi v Hamburku, která patří k nadaci Kindergärten Finkenau, rozhodlo, že "z náboženských důvodů" nebude mít žádný vánoční stromek pro děti, uvedla PNP.

V e-mailu rodičům sděllo vedení "týmové rozhodnutí", že nechtějí vylučovat žádné dítě a jeho vyznání. Křesťanské svátky jsou tedy vyloučeny ve smyslu svobody víry.

Následovala divoká hádka v internetu, do které se zapojil i bavorský předseda vlády Markus Söder. Napsal: "To je absurdní. Nemáme snad žádné jiné problémy? K Vánocům patří stromek!"

Majitel prodejny rostlinných produktů Florian Schröder nic nepsal, ale v "partyzánské" noční akci postavil před vchod do školky vyzdobený a osvětlený vánoční stromek s dárečky pod ním. "Místo aby se vedení zaradovalo, podalo trestní oznámení pro rušení domovního klidu. Stromek odstranilo a dárky zajistilo k ,přezkoumání vlastnických poměrů´, napsal DK.

Zřizovatelská nadace v otevřeném dopise na své stránce napsala, že snad nešťastné formulace o kulturně citlivém postoji školky vyústily bohužel v chybné zpravodajství a došlo k nejasnostem a nedorozuměním v zacházení s náboženskými svátky…"

Oplakávaji nosorožce

close Nosorožec už nežije… info Zdroj: DK zoom_in Nosorožec už nežije… Samec Kalusho byl jediným nosorožcem dvourohým v Evropě a 30 let součástí zoo ve Frankfurtu. Nyní uhynul ve věku 37 let, když v posledních měsících ztrácel váhu, byl stále pasivnější, omezovala ho artróza a jeho stav se stále zhoršoval. Ve středu musel být utracen.

Lidská hlava před soudem

V červnu 2022 někdo položil před soudním budovou v Bonnu oddělenou hlavu místního bezdomovce. Našlo ji dítě na procházce s maminkou. V lednu tamní okresní soud uložil 39letému pachateli, rovněž bezdomovci, za rušení klidu mrtvých rok a půl nepodmíněně. Zda tento muž hlavu také odřízl, nebylo zjištěno, ani jeho motiv.

Obhájkyně paragraf o tušení klidu mrtvých neshledala naplněn. Odvolání odsouzeného odmítl spolkový soud. Zjištění soudu prvního stupně byla bezchybná, konstatoval.

Stíhána za vraždy svých synů

Chlapci byli ve věku sedm a devět let, když zemřeli na Bílou sobotu v Hockenheimu. Jejich matka (44) stojí před soudem v Mannheimu jako stíhaná za úkladné vraždy.

Podle obžaloby je "uklidnila" léky a pak udusila. Policii poslala e-mail, že spáchala špatný čin, a pak se pokusila o sebevraždu. Trpěla poruchou osobnosti v následku poškození mozku. Byla přesvědčena, že jejich otec děti týrá a ohrožuje. Východisko viděla v jejich usmrcení.

První jednací den nevypovídala. Dosavadní život rodiny přiblížil otec dětí, které od roku 2020 žily většinou u něho. V roce 2018 se rodiče rozvedli. Víkendy měly děti trávit u matky, ale ta je po jedné návštěvě odmítla otci vrátit. Osm měsíců neměl táta se syny žádný kontakt, než to zvrátilo rozhodnutí soudu pro rodinu. Velikonoční prázdniny měly strávit ale u maminky.

Svědkové policisté, kteří o Velikonoční neděli spěchali na její adresu, popsali, jak je žena ohrožovala pistolí, která se pak ukázala jako poplašná, opakovaně jim vyhrožovala a zbraň mířila i proti sobě. Po jejím zatčení našli lékař a policisté děti mrtvé v dětských postýlkách… Hlavní líčení ke rozepsáno do 8. ledna.