51letý muž ze Salcburku navštívil svou bývalou partnerku, přičemž došlo k tak hlasité hádce, že sousedé alarmovali policii. Ta našla 50letou a její 76letou matku mrtvé – dceru na zápraží, matku v zahradě. Pachatel mezitím ujel do Rakouska. Na záznamníku známé nechal vzkaz, co udělal a chce spáchat sebevraždu. Pak se přes tísňové volání ohlásil policii opět s prohlášením, že se zabije. Ve 4.30 ho hlídky vypátraly a zadržely v kempu v St. Gilgenu.

Zdravý Pasov

Pasov byl v listopadu nejnakaženějším městem Německa, dnes má nejnižší incidenci v Bavorsku, sděluje PNP. V celé SRN vykazují míň nových infekcí jen čtyři severní okresy (nejméně Plön u Kielu 29,5, Sev. Frísko 30,1). Ve středu měl Pasov sedmidenní incidenci 49,2, ve čtvrtek 34,1.

Diskriminace neporušila práva

Německý ústavní soud v Karlsruhe odmítl žalobu občana na pořadatele open-air v Mnichově, kteří ho na akci nepustili kvůli věku, napsala PNP. Soud rozhodl, že nešlo o masový podnik ve smyslu všeobecného zákona o rovnoprávnosti, který říká, že nikdo nesmí být diskriminován kvůli rase a etnickému původu.

Kontroloři u vchodu v létě 2017 nepustili k hudební show 44letého muže, protože vypadal příliš starý, popisuje list. Ten za vykázání požadoval odškodnění 1000 eur a argumentoval diskriminací. U nižších soudů neuspěl a prohrál také u ústavního.

Ten své rozhodnutí odůvodnil tím, že open-air nebyl určen pro všeobecné publikum, ale pro osoby ve věku 18 – 28 let. Na rozdíl od jiných podniků, koncertů, divadelních či sportovních akcí atd. hrají takové vymezené podmínky při “párty-event-akcích” roli.

Vzpomněli na Mauthausen

Při společném mimořádném zasedání rakouské Národní a Spolkové rady k osvobození koncentračního tábora Mauthausenu 5. května 1945 vyzval prezident Národní rady Wolfgang Sobotka k vystupování proti antisemitismu v každodenním životě, napsal Volksblatt. Co chybí, je celospolečenské angažmá proti antisemitismu a ,anticikánismu´, které by se formovalo i tam, kde nejde o trestněprávní jevy, a motivovalo lidi stavět se ofenzívně proti těmto jevům, řekl.

BMW jede

BMW prodaly v dubnu celosvětově kolem 220 000 aut, o desetinu víc než v předkrizovém dubnu 2019, píše PNP. Zvýšený prodej zaznamenaly ve všech regionech. Navázaly tak na úspěch prvního kvartálu, kdy díky vysoké poptávce v Asii prodaly o pět procent víc než před pandemií.