"Z pohledu celního zákona je sběratelským kouskem historické ceny. Na rozdíl od jiných vozidel je při dovozu ze zemí mimo EU osvobozen od cla. Splatný je jen dovozní poplatek ve výši sedm místo 19 procent," napsal DK.

Za kolik kupovali Rakušané potraviny

Agrarmark Austria rozebírá každoročně, jaké potraviny a kolik jich nakupují Rakušané za rok. 2800 reprezentativně vybraných domácností dokumentuje průběžně každý nákup. Za minulý rok zůstalo celkové množství prakticky nezměněné - 1,97 milionu tun. Výdaje na ně ale stouply o 10,2 procenta na 9,48 miliardy eur. Měsíční výdaje jedné domácnosti s věkovým průměrem 51 let (2,17 osoby, z nich 0,47 mladších 20 let) byly v průměru 220,6 eura. Nejvíc lidé nakupovali uzeniny (33 eur), dále mléčné výrobky (29,5 eura) a maso (24 eur).

Matce zasadil přes 20 ran sekerou

V procesu o zavraždění vlastní matky loni v lednu přiznal 21letý obžalovaný před mnichovským soudem, že měl v plánu usmrtit nejen ji, ale také svého otce a sám sebe. Příčinou měl být požadavek na vrácení dětského příspěvku, se kterým ho matka konfrontovala při zjištěních z rodinné kasy.

Z nálezů celníků na letišti ve Vídni.
Od sousedů: K útěku proškrabal díru ve zdi, celníci zabavili mořské koníky

Stál prý už předchozí noc před ložnicí rodičů, ale měl strach, že mu síly nebudou stačit k tomu, aby způsobil "opravdovou škodu".

Celé měsíce rodičům předstíral, že je na nemocenské kvůli depresím a že si hledá práci. Ve skutečnosti seděl jen u počítače, hrál a konzumoval dětskou pornografii, z jejíhož držení byl rovněž obžalován.

Kritického dne došel rodině dopis požadující doložení údajného onemocnění, jinak že budou muset vrátit kolem 6000 eur dětského příspěvku. Bál se, že jeho lež se provalí, a téhož dne se rozhodl 46letou matku zabít. Jednu její větu z jejich hádky si prý pamatoval: "Ty mě zabiješ…"

Ilustrační foto
Od sousedů: Agresivní Afghánci v Rakousku

Po činu založil požár ve sklepě svého bydlení a vylezl na stavební jeřáb, ze kterého prý chtěl skočit, ale z toho ustoupil a slezl. Na cestě z bytu k jeřábu napsal víc dopisů přátelům a také otci. Na slova už si nepamatuje, ale bylo to něco ve smyslu, že také zemře.

Lokální dobroty na náměstí

… a jak mistrovsky voní!… a jak mistrovsky voní!Zdroj: OÖN

Jedenáct dodavatelů postavilo v pátek své prodejní stánky na hlavním náměstí v Pergu. Každý pátek od 9 do 13 hodin až do 20. prosince tady budou k dostání čerstvé potraviny od regionálních producentů z okresu a dalších míst horních a Dolních Rakous. Budou mezi nimi i "Speckmeister" Rupert Windhager z Innernsteinu na snímku (zdroj OÖN).