Tamní soud v listopadu uložil tři roky muži, který na jaře 2020 sadistickým způsobem týral asi 20 krys a několik ptáků, zakoupených v zoobutiku, a natáčel si to na video, popisuje PNP.

"Jednu krysu opékal na pánvi a komentoval to slovy ,Křupavý steak, čerstvější už být nemůže´, jinou polil benzínem do zapalovače a zapálil ji, další uřízl nohy. Na videu je slyšet, jak se tím baví. Záběry poslal své známé, která šla s nimi na policii," popsal list.

Nejvyšší soud přitakal trestu jako přiměřenému, ale měl být podle něho také pořízen znalecký posudek k odpovědnosti obviněného. Bude-li uznán nesvéprávným, měl by být místo ve vězení umístěn v psychiatrickém zařízení.

Tragédie mezi bezdomovci

Z probodnutí spoluobyvatele v ubytovně pro bezdomovce v Dolním Bavorsku a uříznutí jeho hlavy stane 22letý obžalovaný 14. března před okresním soudem v Deggendorfu. Také v tomto případě jde o posouzení jeho příčetnosti. Podle názoru státního zastupitelství nebyl v době činu v červenci 2021 somálský občan právně odpovědný vzhledem k jeho paranoidní schizofrenii. V noci ubodal oběť v jejím pokoji ubytovny v Regenu 111 ranami dvěma kuchyňskými noži, protože věřil, že poškozený je posedlý imaginárními postavami. Později oběť přenesl do svého pokoje a odřízl jí hlavu.

"Už předtím byl psychicky nápadný a umístěn na klinice. Později z ní byl bez vědomí úřadu propuštěn," dodává list.

Soud má jednání rozvrženo do čtyř jednacích dnů, rozhodnutí má vyhlásit koncem března.