24. dubna se mohou snoubenci nechat oddat ve třinácti protestantských církevních obcích Bavorska, v Landshutu například v době od 14 do 20 hodin. „Dvojice se mohou ohlásit předem nebo přijít spontánně. V krátké rozmluvě si řeknou všechno důležité a vyberou si krátký verš z Bible. Pak přijde na řadu malá svatební oslava, ke které páry potřebují osobní doklady a doklad o svém sňatku z matriky. Lze to vyřídit i přes www.dekanat-landshut.de".

Šikovní polští lupiči

Polská policie dopadla tři lupiče, kteří kradli zboží z nákladních aut za jízdy. Byli členy organizované skupiny, která krkolomnou metodou napáchala v uplynulých pěti letech tucty takových činů, oznámila dolnosaská policie.

Palubní kamera jednoho z dotčených náklaďáků zachytila, jak banda postupovala. Za tmy se jedno rychlé osobní auto přiblížilo na dálnici za kamion, jeho řidič vypnul noční světla a jel tak těsně, jak to bylo možné, za záď přívěsu, aby nebyl zpozorovatelný jeho šoférem.

Russ Cook není k zastavení....
Od sousedů: Klimaaktivista už měsíc nejí

„Na záběrech je vidět, jak jeden z mužů vylézá otevřeným oknem z interiéru auta a přelézá na haubnu. Když se jeho auto blíží náklaďáku, roztrhává řidič zajištění plachty a leze do návěsu," popisuje zpráva policie. Později skáče zpátky na haubnu osobáku…

„Kvůli neobvyklému způsobu činu byla krádež řidiči zjištěna často až v cíli cesty," pokračuje článek v DK. Metoda podle listu byla odhalena, když se dálkaři na S8 východně od Wroclawi zdála jízda osobního auta podezřelá a zavolal policii. „Osádka vozu byla zadržena, jejich byty prohledány. Teď tři Ukrajinci sedí ve vazbě. Za účast v kriminálním spolčení jim hrozí až deset let vězení," uzavřel list.

Leonardo Da Vinci klavíru

Čínský klavírista Lang Lang (41), oslavovaný jako Leonardo da Vinci klavíru, bude zvěčněn na hvězdě hollywoodského Chodníku slávy. Dostane 1778. hvězdu.

„Sen se tím splnil," řekl při poděkování. Teď je zvěčněn vedle hvězd klasiky jako Vladimira Horowitze a Arthura Rubinsteina. Vzpomněl na své začátky s klavírem v Číně ve dvou letech a svůj odchod do USA jako 14letý školák, vystoupení při zahájení OH 2008 v Pekingu, předtím při propůjčení Nobelovy ceny bývalému americkému prezidentovi Baracku Obamovi aj. K převzetí hollywoodské hvězdy pozval své rodiče a manželku, německo-korejskou klavíristku Ginu Alici Redlingerovou (29), s níž má tříletého syna.

A jak krásně hraje.A jak krásně hraje.Zdroj: Zdroj: DK