Dvě z nich bez zkušeností se asi po 200 metrech sestupu rozhodly vrátit a sejít normální cestou. Při tom trefil padající kámen velikosti dětské hlavy 19letou do ruky a 42letá z leknutí spadla pozadu do asi desetimetrové strmé rokliny suti. Když ležela, zasáhl ji do čela další padající kámen. Utrpěla pohmožděniny a tržné rány. Turistky dopravil do bezpečí přivolaný policejní vrtulník.

Zase připoutaní aktivisté

Aktivisté hnutí "LobauBleibt" (Lobau zůstane) ve Vídni opět protestovali proti stavbě městské dráhy. U nádraží Hirschstetten se podle policie ráno připoutalo řetězy asi patnáct osob, část ke kolejím, aby zastavily jejich demontáž kvůli budování nové komunikace. Už v půl osmé ale byla trať uvolněna. "Budeme tak dlouho pokračovat, než konečně skončí ničení základů našeho života," uvedla mluvčí organizace a ohlásila další formy protestů. LobauBleibt blokovalo stavbu dál na jiném místě a argumentuje legalitou tohoto odporu.

Falešná pošta od ježíška?

V Horních Rakousích se nezávisle na sobě provalily dva velké případy falšovaných razítek a psaní z "ježíškovského" poštovního úřadu, napsaly OÖN. V jednom je z jejich padělání podezřelý občan z Mühlviertlu, který tak měl způsobit škodu za asi 114 000 eur, které vylákal od sběratelů. K činu se doznal. Při domovní prohlídce u něho bylo zajištěno 264 důkazů. Nejméně od roku 2017 falšoval obálky firem z Vídeňského Nového Města a Vídně, na nichž byly originály otisků.

Podezřelý z regionu Hausruck měl zase prodávat zájemcům vánoční lístky z let 1950 až 1954, údajně pocházející z poštovního úřadu Christkindl ve Steyru. Ten každoročně vypravuje až přes dva miliony vánočních zásilek do celého světa.

Nová lávka pro pěší a cyklisty spojila v roce 2018 břehy Vltavy v Českých Budějovicích u TJ Meteor. Investorem bylo město. Teď se plánuje most níže po proudu u papíren.
Proti mostu přes Vltavu protestovali na budějovickém zastupitelstvu

Majitelé psů přidali na daních

Loni získaly v Německu rozpočty měst a obcí z daní ze psů rekordních 401 milion eur, napsal DK. Je to o 5,4 procenta víc než předloni, kdy daň činila 369 milionů. Podle expertů k tomu mohly přispět i práce z domova a omezené možnosti trávení volného času za pandémie. Daň ale rostla i před koronou, za deset let se zvýšila o 46 %. V roce 2011 obce vybraly "jen" 275 milionů.

Za přepadení spícího seniora 6,5 roku

Za brutální přepadení spícího 81letého muže s tělesným omezením v červenci 2020 v Neu-Ulmu uložil soud v Memmingenu 37letému obžalovanému šest a půl roku vězení. Ten přiznal účast, ale oběť prý týrali dva dosud neznámí spolupachatelé. Seniora v posteli svázali, škrtili a bili, utrpěl mj. zlomeninu žeber. Několikrát ho píchli pilníkem na nehty. Pachatelé ho také polili whisky a hrozili, že ho zapálí, když neprozradí, kde má klíček od trezoru. Sejf marně zkusili otevřít rozbrusem a z domu odnesli peníze a šperky za asi 5500 eur.

Doznal usmrcení 14leté

29letý obviněný se doznal, že v noci na 22. červen "přivodil fyzickým násilím" smrt 14leté žákyně Ayleen a tělo ponořil do Teufelsee u Echzellu. Obviněný, který byl jako mladistvý deset let na psychiatrii za pokus o sexuální zločin, dovedl vyšetřovatele k místu činu poblíž polní cesty v okrese Gießen a ukázal jim, kam odložil části oděvu usmrcené dívky. Oběť a útočník se znali z mnohatýdenního chatovánípo sociálních sítích a z online hry. Obviněný byl do začátku roku v programu pro recidivu ohrožených pachatelů. Na jaře měl znovu obtěžovat dívku…