V Mnichově se počet "exulantů" zdvojnásobil - na 150 až 160 denně, což prý už přesahuje kapacitu příslušného úřadu. V Norimberku vystoupilo od zveřejnění kritického rozboru o nejméně 497 obětech a 235 podezřelýchn pachatelích 20. ledna do 14. února 617 věřících, z toho 381 katolíků. V Ingolstadtu ubylo 254 věřících.

Trochu jiná Miss Germany

Německou královnou krásy se v Bavorském parku v Rustu stala Domitila Barrosová (37), dnes žijící v Berlíně. Vyrůstala v brazilském slumu, kde učila děti ulice číst a psát, popisuje Donaukurier. Dnes se zasazuje o trvale udržitelný rozvoj, ochranu životního prostředí a sociální spravedlnost, což se promítlo i do jejího zvolení. Letos snad poprvé místo promenád v bikinách posuzovala jury "mise" jednotlivých kandidátek.

Změnu potvrdilo víc kandidátek tmavé pleti, z nichž jedna byla nebo je aktivní u Black-Lives-Matter a jedna byla první transgenderkou ve finále. Kandidátky už neposílaly spolkové země, vybíraly se z celostátních Top 160.

Pěkně upravený moped

Rychlostí až 120 km/h ujížděl policii 19letý mladík kolem 4.40 hodiny po spolkové silnici 266 u Mechernichu na "vytuněném" mopedu a zastavil ho až technický defekt, napsal DK. Mopedy mohou v SRN jezdit nanejvýš rychlostí 25 km/h. Mladík bez řidičáku uvedl, že po více úpravách může ze strojíčku vytáhnout až 170 km/h… Moped "doličný" nebyl pojištěn, neměl světla, poznávací značky. Hlídka ho zajistila, řidiče čeká stíhání.

Udělal jej trochu rychlejším…Udělal jej trochu rychlejším…Zdroj: Deník/DK

Vídeň chce chránit klima

Až tři miliony eur čekají na podniky, které navrhnou účinná řešení pro boj s klimatickou krizí v městském prostředí, napsal našemu webu Martin Landa z pražské kanceláře Eurocomm. Program je vypsán celosvětově.

Kradli až 120 kilogramů zlata za rok

Z firmy Osram Opto Semiconductors v Řeznu mizelo od roku 2010 ročně až 120 kilogramů čistého zlata a platiny, píše DK. Jen malá část se dala vysvětlit jako ztráta při výrobě. V úterý začne proces s jedním z podezřelých ve věku 41 let a spis se čte jako krimiromán. Obžalovaný je viněn přinejmenším ze 360 krádeží jemných zlatých "špon" a pilin z čisticí dílny výroby polovodičů a čipů LED o celkové váze 67 kilogramů v letech 2012-16, které vynášel na těle. Vyměňoval je za marihuanu - prý kilo za kilo… Některé útoky už jsou ale promlčeny, obžaloba jich uvádí 222.

Obviněný se nejprve doznal, ale pak se ztratil. Zatčen byl nakonec loni v březnu doma v Rusku a vydán do Německa.