Přírůstek mají také bizoni, kteří odtud vždycky putovali do programu návratů do přírody, kromě jiného také do Rumunska.

Dva malí pivní velikáni

40 největších pivovarů na světě loni podle největšího obchodníka se chmelem BarthHaas uvařilo méně piva, a to o 2,2 % na 162 miliardy litrů. Bavorská dvojice mezi nimi se tomuto trendu vymyká. Skupina Paulaner výstav zvýšila o 5,7 % na 634 milionů hektolitrů a je v pořadí produkce 28. Oettinger Gruppe je se 750 miliony pětadvacátá.

Dalších pět německých pivovarů vede agentura BarthHaas mezi těmi s klesající produkcí. Německá jednička Radeberger-Gruppe je se 1,08 miliardy litrů dvaadvacátá. Vede AB InBev s více než 50 miliardami litrů.

Každoročně oznamovaný žebříček zahrnuje částečně i odhady.

Ruční odlov ryb je kulturním dědictvím

Do seznamu nemateriálního kulturního dědictví Bavorska bylo nově připsáno devět položek. Celkem už jich má být 82.

Mezi novými je také “rybí den” v Memmingenu. Každý rok naskáčí na výroční den v létě četní občané do městského potoka, aby chytili co největšího pstruha. Vítěz se stává králem rybolovu. Akci ochránci zvířat označují za týrání zvěře.

Organizace Peta kritizuje uznání akce za kulturní dědictví. „Memmingenský rybí den zasluhuje takové vyznamenání stejně málo jako býčí zápasy. Z důvodu utrpení zvířat a porušování zákona o jejich ochraně musí být spíš ,vyhnán´ do učebnic dějepisu,” říká experta na ryby této organizace Tanja Breiningová. Peta požaduje přijetí do seznamu revidovat.

Rybářský den v městském potoce.Rybářský den v městském potoce.Zdroj: DK

Vyhodili dítě z okna?

Chodci uslyšeli v pondělí po poledni před domem na berlínském předměstí Treptow-Köpenick pláč a našli pod okny těžce zraněnou holčičku v umělohmotném přepravním boxu pro zvířata. Hasiči ji pak dopravili s pádovými zraněními do nemocnice, údajně se zlomenými nohami. Podle policie je stará asi 21 měsíců. Měla být vyhozena matkou ze třetího patra, napsal DK. Podle bulvárního Bildu je zraněná jedním z pěti dětí české rodačky. Jedno dítě už prý vyrostlo a čtyři s ní stále žijí. Podle sousedů je samoživitelkou a je popisována jako „velmi milá a milující“, „máma s dokonalým obrazem“.

Policie v bytě zastihla 41letou matku a její další 9leté dítě, které bylo předáno péči o mládež.

Podle informací RTL byla matka “přetížena” životní situací – měla pět dětí, dvě z nich v mládežnickém věku. Policii neotevřela a ta si po nálezu zraněné musela vstup opatřit. Ani žena, ani syn s hlídkou nemluvili. Žena šla do vazby.

Ubodal novorozence nožem

Krátce po narození měl otec v Bielefeldu několikrát nožem bodnout své dítě a tělíčko ukrýt v lese. Rodiče – 20letá matka a 22letý otec - se v první procesní den k činu nevyjádřili. Podle obžaloby se už před porodem loni v listopadu rozhodli dítě společně usmrtit, protože se jim nehodilo do životních plánů. Přemýšleli o adopci, protože na interrupci už bylo příliš pozdě.

Krátce po porodu v bytě v Bielefeldu bylo dítě usmrceno více bodnutími. Otec mrtvolku zabalenou do chladicí tašky donesl do lesa. Když pár začal být vyšetřován, loni v prosinci prozradil, kam dítě uložil. Hlavní líčení bude pokračovat 21. června.

Smrt v kontejneru

36letá matka z Peine si přivřela krk v kontejneru pro staré šactvo a zemřela. Podle policie vlezla do zásobníku a uvízla v něm. Její identitu policie dovodila z tetováže na pažích, když osobní dokumenty u sebe neměla.

Vyšetřovatelé se začali zajímat, co se stalo s jejím dítětem – na těle matky našli rok a půl až čtyři roky staré jizvy po císařském řezu. V pondělí policie oznámila, že dítě je v bezpečí – u příbuzných v Maďarsku.